Житомирська область,
смт Пулини
Сьогодні:
Вівторок, 21 травня
icon clock10.08.2022
icon eye40
НОВИНИ

«Кількість викликів на номер «104» сягає 40 за добу» – «Житомиргаз»®

Аварійно-диспетчерська служба АТ «Житомиргаз» працює 24 год на добу, без перерв і вихідних та виїжджає на виклики за телефонними зверненнями, які надходять на номер «104».

У середньому аварійно-диспетчерська служба за добу опрацьовує 30-35викликів. Найпоширеніша причина викликів – запах «газу» поблизу фасадів приміщень багатоквартирних та приватних будинків, характерний запах у помешканнях та квартирах.

«Найчастіше виклики від споживачів надходять зі скаргами на запах газу у помешканні або поруч із будинком. Така проблема виникає через відсутність технічного обслуговування мереж», – коментує ситуацію начальник аварійно-диспетчерської служби Олег Мирончук.

За стан газових мереж всередині житлових будинків  та нежитлових приміщень до точки розмежування відповідає власник таких будівель або балансоутримувач. У багатоквартирних будинках – ОСББ або управитель. За безпечну експлуатацію мереж у квартирі відповідає споживач. До того ж чинний закон «Про житлово-комунальні послуги» передбачає, що технічне обслуговування та ремонт газових мереж в будинку робиться за рахунок співвласників (ст. 14, п. 3). Оскільки вартість даних робіт більше не передбачена у тарифі газорозподільних компанії.

Також балансоутримувачі можуть самотужки обрати підрядника, який буде регулярно дбати про стан газових мереж будинку. Вільний вибір постачальника послуги прописано в Кодексі газорозподільних систем. Розділом 5 пунктом 3 передбачено, що власники укладають договори про технічне обслуговування з суб’єктами господарювання, які мають право на виконання таких робіт.

Всього за 7 місяців цього року АДС опрацювала майже дванадцять з половиною тисяч викликів. Найчастіше на номер «104» надходять виклики від споживачів обласного центру та передмістя.

You cannot copy content of this page