Із квітня цього року журналісти нашої редакції брали участь у проєкті міжредакційних Турбо-батлів. Протягом чотирьох місяців ми прокачували Пулинський район, виконуючи різноманітні завдання.
«Турбо-батли» – це проєкт Тернопільського прес-клубу, який реалізували ментори агенції «Або». Вони допомагали ідеями та порадами 9 редакціям з різних куточків України, в тому числі і пулинським журналістам.
Кожного тижня ми виконували 3-4 конкурсні завдання, які мали на меті зробити нас агентами змін у редакції та громадах району. Якщо добре справлялися, то отримували за це жолуді, які по закінченню проєкту обміняємо на техніку.
Найцікавіші завдання за час батлів
Серед найцікавіших для кореспондентів були завдання, які стосувалися унікальності території Пулинщини. Саме так з’явилися чудові матеріали «Абетка по-пулинськи: журналісти створили алфавіт життя району», «7 унікальних місць Пулинщини, які варто відвідати після карантину», «Круті ідеї жителів району, які стали реальністю. Як втілити свій задум?».
Резонансними виявилися теми: «П’ять проблемних доріг Пулинщини, на які нарікають люди», «Чи зручно людям з інвалідністю пересуватися у Пулинах?», «Конфлікт на кладовищі у Курному» тощо.
Вплив матеріалів на життя району
Опитуванням у соцмережі «Що б ви змінили в Пулинській громаді» зацікавилися Пулинський селищний голова Олександр Гаврилюк і голова районної ради Анатолій Липко. Перший телефонував до редактора ввечері після виходу публікації, а другий особисто прийшов у редакцію обговорити розмови людей у Фейсбуці.
Одразу після публікації матеріалу про результати опитування «Що б ви змінили в Пулинській громаді» селищна рада підготувала звіт своєї роботи, яку титанічну працю провели і яких успіхів досягнули.
Після оприлюднення матеріалу «П’ять проблем, які ускладнюють життя пулинчан на вулиці 1 Травня» маленьким жителям згаданої вулички стало жити безпечніше, адже один із недоліків усунули за сприяння депутатки Пулинської селищної ради Наталії Ковальчук.
– Коли дізналася про наявні проблеми на вулиці 1 Травня, то прийшла до селищної ради та обговорила їхнє можливе рішення з посадовцями, – розповідає Наталія Ковальчук. – Вуличне освітлення та капітальний ремонт дороги можна зробити, усе залежить від наявного фінансування.
Щодо колодязя, який знаходиться обабіч дороги і є небезпечним через дірявий дах, то я приїхала до того обійстя, де знаходиться потенційна загроза життю і здоров’ю жителів вулиці. Усе побачила, зв’язалася з господарем. Він сказав, що накриє криницю металевою бляхою. Наступного дня після нашої розмови чоловік виконав обіцянку. Тепер дітки можуть безпечно бавитися біля своїх будинків.
You cannot copy content of this page