Житомирська область,
смт Пулини
Сьогодні:
Неділя, 26 травня
icon clock20.05.2021
icon eye32
НОВИНИ

День вишиванки: жителі Пулинщини одяглися в національне вбрання

Всесвітній День вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. Цьогоріч цьому прекрасному святу – вже 15 років! Тому жителі Пулинщини одяглися в національне вбрання та робили знімки.

20 травня соцмережі заполонили фотографії людей у вишиванках. Патріотичні знімки робили колективи органів місцевого самоврядування, освітяни, працівники медицини, культури, пробації, військовослужбовці та фармацевти.

Патріотичне свято набуло міжнародних масштабів і український традиційний одяг одягають усе більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу. Метою Дня вишиванки є популяризація вишитого етнічного одягу та вшанування українських традицій. Цього дня прийнято вдягати національне вбрання, куди б не довелося йти – на роботу, на зустріч із друзями, загалом куди завгодно.

Для наших предків вишиванка була не тільки святковим одягом, а й оберегом. Орнамент, який наносили на сорочку, містив в собі певні символи, які повинні були захистити того, хто її носить, від злих духів і нещасть. Вишивку наносили на рукава і комір так, щоб вона торкалася тіла. Вважалося також, що на зворотному боці вишивки не повинно бути вузликів, оскільки вони можуть принести нещастя.

You cannot copy content of this page