You cannot copy content of this page

Вірші, які лікують душі: поет Михайло Плосковітов з Пулин видав нову збірку

Нещодавно відбулося народження третьої ліричної книги поета, вчителя української мови і літератури Пулинської школи Михайла Плосковітова «Квітка моєї сили». У ній автор пише про одвічні аспекти життя – любов, патріотизм, відданість, сімейні цінності, красу рідного краю. Поетична збірка увібрала тривоги та хвилювання за долю країни, нотки весняних радощів та осіннього суму, почуття незбагненого цвіту життєвої квітки.

– Мабуть, у кожного з нас є квітка – сили, любові, щастя, добра, смутку. Вона щовесни розцвітає, квітне, милує око чи надихає, розповідає таємниці або бентежить, – розповідає про нову збірку Михайло Плосковітов. – Вірші, які увійшли до книги, написані протягом останніх чотирьох років. Своєю «Квіткою» я завдячую багатьом людям, зокрема Миколі Серпню та Віталію Назаруку за підтримку та появу книжки, прекрасним друзям-поетам Олександру Печорі, Наталії Мазур, Валентину Буту, за турботу та опіку – Юрію Щербику, юним і талановитим художницям-ученицям Валерії Рижук та Дарині Кищак, а також вчительці-колезі Людмилі Правдицькій, верстальниці Людмилі Денисюк-Фірчук, колективу Волинської обласної друкарні, а ще своїй сім’ї – дружині Лесі і сину Віталію та усім, хто вірив. І хоч «Квітка моєї сили» маленька й тонка, часом сумна й невиразна, місцями наївна й проста, але вона є! Дякую!

У передмові до поетичної збірки друзі поета Олександр Печора та Лідія Скрипка пишуть: «Квітка – неоцінений острівок справжньої лірики. Тут небагато любовної поезії, але в тій краплині – океан кохання. Автор вправно вишиває віршоване полотно для закоханих:

…віднині ділитимемо все на двох:

Ковдру і капці, варення і… зорі, що висять,

Небо ще тепле, по ньому ступатиме Бог,

По візерунках, що хрестиком вишиє місяць.

Вірші поета не крикливі, але потужні – образні та виразні. Кожен читач сам знайде тут і болючі, й життєствердні рядки, які лікують спраглі душі від байдужості».

– У планах – видати збірку ліричної прози, – каже Михайло Плосковітов. – Нещодавно написав новелу «Коли озветься благовісник». Цей твір оцінили на Всеукраїнському конкурсі короткої прози імені Івана Чендея, підсумки якого оприлюднили 20 травня. Історія про сліпу дзвонарку зачепила серця суддів і я отримав диплом лауреата.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

ІНШІ СТАТТІ ПО ЦІЙ ТЕМІ

Меню
RSS
Facebook
Twitter
Instagram
Telegram