You cannot copy content of this page

Сьома річниця Революції Гідності: пулинці розповіли про одну з найстрашніших ночей на Майдані Незалежності

21 листопада українці всього світу об’єднуються в один нескорений дух мужності та патріотизму. Сім років тому жителі нашої держави зробили свій вибір і стали на захист демократичних цінностей та європейського розвитку України. Стрімкий та драматичний розвиток подій: побиття протестувальників та силовий розгін переросли у масові протести по всій країні з першою кров’ю Героїв Небесної Сотні. Проте людей із спільною метою не здолали ані холод, ані силове протистояння, ані агресія та зброя.

Свідком буремних і доленосних подій є житель Пулин, депутат районної ради 5 і 7 скликань Юрій Лисюк. Він розповів нашому журналісту про небезпечні поїдки до столиці та підтримку учасників Євромайдану.

Жителі Пулин Руслан Коханський і Юрій Лисюк були активними учасниками Революції Гідності

– Не міг бути осторонь тих подій, які відбувалися у Києві під час Революції Гідності, – зазначає Юрій Лисюк. – Мене підтримали друзі та однодумці. Від початку грудня 2013 року стали їздити до столиці. Пам’ятаю, як зібрався в дорогу я з братом Олександром, товаришами Русланом Коханським і Віктором Вікарчуком. Скинулися на пальне, заправили машину та поїхали. Тоді навіть не уявляли, чим для нас обернеться ось ця поїздка. Ми пережили один із найстрашніших моментів під час Революції Гідності – ніч безнадії, коли беркутівці та внутрішні війська зробили першу спробу розгону Майдану.

Юрій Олександрович пригадує події, які відбувалися у ніч із 10 на 11 грудня: «Усе почалося близько опівночі. Звичний спокій на центральній площі Києва порушили беркутівці та внутрішні війська. Вони щільним строєм оточили Майдан і намагалися витіснити протестувальників. Пулинці з іншими людьми зібралися біля сцени, взялися за руки, щоб стримати наступ. На Майдан стали підходити сотні містян – і спроба розігнати Євромайдан зазнала поразки».

Пан Юрій зі своїми однодумцями не злякався небезпечної ночі, проведеної на Майдані. Їздили ще. До них приєднувалися й інші жителі району.

– Винаймали автобус, самі платили за поїздки, – долучається до розмови мешканець Пулин Руслан Коханський. – Брали із собою багато їжі та ліків, щоб підтримати учасників Революції Гідності.

– Я возив на Київ мед. Якось зарізав кабана, узяв відро сала із часничком і спеціями і такими гостинцями пригощав протестувальників. Схожі вчинки робили мої друзі. Вони постачали на Майдан медикаменти від застуди, крупи, чай, каву тощо, – мовить Юрій Лисюк. – У січні 2014 року допомагали учасникам Майдану відновлювати барикади. Багато чого можна згадати і розповісти. Та найголовніше те, заради чого усе це ми робили. Відомий український письменник, режисер і драматург, класик світового кінематографа Олександр Довженко писав: «Ті держави здатні стати великими, в яких великі малі люди». Це сказано і про тих відважних студентів, які не побоялися протистояти владі колишнього президента країни Віктора Януковича, і учасників Євромайдану, яких не злякали кулі снайперів, і військових, які боронять територіальну цілісність України на Донбасі. З такими людьми наша держава обов’язково буде великою, сильною, успішною та заможною. Будьмо гідними подвигу тих героїв, які полягли за цю мету і нашу свободу. Вічна їм пам’ять і шана… Символічно, що наш загальнонаціональний День Гідності і Свободи співпадає з великим християнським святом – Собором Архистратига Михаїла та безплотних Сил Небесних. Архістратиг Михаїл був захисником Божої слави. Він повстав проти зла та переміг його. З Божою допомогою і ми здолаємо зло, яке так хоче знищити Україну. Бажаю, щоб наша боротьба закінчилася блискучою перемогою.

– Загублені життя Небесної Сотні дали відлік нової ери в країні – прокинувся дух нації, свободи та прагнення радикальних змін, – підсумовує Руслан Коханський. – Відродження української нації та держави стали ознакою того, що події на Майдані об’єднали та змінили нас!

Юрій Лисюк, Руслан Коханський і ВІктор Вікарчук часто возили продукти і ліки протестувальникам на Майдан

Київ, Майдан Незалежності, грудень 2013 року. Фото до матеріалу надав Юрій Лисюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

ІНШІ СТАТТІ ПО ЦІЙ ТЕМІ

Меню
RSS
Facebook
Twitter
Instagram
Telegram