Житомирська область,
смт Пулини
Сьогодні:
Субота, 4 лютого
icon clock02.09.2022
icon eye386
НОВИНИ

Змія – у селі: жителі Пулинської громади побачили на вулиці небезпечну «гостю»

Житомирщина – лісовий край, багатий на ягоди та гриби. Тож щороку влітку та восени жителів міст і сіл вирушають збирати ці дари природи. Однак під час такого «тихого полювання» може трапитися небезпечна для здоров’я та життя зустріч із лісовими мешканцями – зміями. Іноді ці плазуни можуть з’являтися у населених пунктах.

Як убезпечити себе від атаки змій? Відповідь – читайте далі.

Нещодавно у селі одного із старостатів Пулинської громади люди серед білого дня побачили на дорозі плазуна. Спочатку подумали, що то вуж. Коли наблизилися, то зрозуміли – змія. Дехто із сміливців прибив гадюку палицею у момент, коли вона намагалася вкусити перехожого. Про це нашому журналісту розповіли місцеві жителі.

За офіційною інформацією, цього року в Житомирській області не було жодного звернення по медичну допомогу, пов’язаною з ураженням зміїною отрутою. Але по всій Україні зафіксовано 45 подібних випадків. Зокрема, у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Запорізькій, Полтавській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях. Серед постраждалих – 7 дітей і 21 жінка.

Як убезпечити себе від атаки змії в лісі? Дотримуйтеся таких правил:

– обирайте одяг, що захистить від укусів. Найкраще – довгі штани із цупкої тканини та високі черевики. Штани потрібно заправити у взуття;

– перевіряйте місце перепочинку. Перш ніж сісти на траву, камінь, або колоду – пошарудіть палицею, аби налякати змію;

– не торкайтеся руками неперевірених предметів. Змії часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями чи поваленими стовбурами дерев;

– не робіть різких рухів. Якщо побачили поруч змію – краще завмерти або без різких рухів відійти убік. Не намагайтеся зловити чи вбити гадюку! Ці плазуни не нападають першими, а проявляють агресію лише у разі небезпеки.

Що робити, якщо вкусила змія? Фахівці відділу комунікації, організаційної та профілактично-інформаційної роботи ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» радять дотримуватись алгоритму надання першої допомоги:

1) забезпечте  потерпілому спокій та мінімум рухів;

2) давайте багато води;

3) місце укусу обробіть антисептиком;

4) зніміть з ураженої кінцівки одяг, прикраси, взуття;

5) дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії;

6) прикладіть до рани щось холодне;

7) під час  транспортування зафіксуйте уражену кінцівку;

8) не висмоктуйте отруту – це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів;

9) не накладайте джгут;

10) не припікайте рану.

Потерпілого від укусі змії слід якнайшвидше завезти до лікарні аби йому надали фахову допомогу. Адже укуси небезпечні саме ускладненнями, що можуть після них виникнути.