Житомирська область,
смт Пулини
Сьогодні:
П`ятниця, 21 червня
icon clock11.05.2023
icon eye1197
ЛЮДИ НОВИНИ

Захисник із Пулин Віктор Байда отримав почесну військову нагороду

Від початку повномасштабного вторгнення чимало наших земляків стали військовими. Серед них і житель смт Пулини Віктор Байда, який кілька років очолював Пулинську райдержадміністрацію. Експосадовець вправно виконує свої обов’язки під час військової служби, за що отримує державні відзнаки. Про них захисник розповів «Вістям» під час весняної 10-денної відпустки додому.

Віктор Байда нині служить у 43-му окремому стрілецькому батальйоні. Серед побратимів має позивний «Байден». Перш, ніж потрапити на передову, служив у Житомирі. Одного разу під час патрулювання місцевих вулиць запримітив і затримав двох росіянок, які були навідницями для ворожих окупантів. За цей вчинок пулинець у серпні 2022 року отримав грамоту від начальника Житомирської районної військової установи. Згодом вирушив на Схід.

– Приїхав у Пулини хоч трохи допомогти батькам посадити города, – мовить Віктор Миколайович, зустрічаючи журналіста на подвір’ї. – Кілька місяців знаходився на півдні Бахмута. Там ситуація надзвичайно складна та небезпечна. Постійне відчуття страху та запах смерті. Щоденний похід на позиції під обстрілами супроводжується втратою побратимів: із 15 осіб, які вирушають на завдання, третина не повертається.

У квітні 2023 року Віктор Байда від Головнокомандувача Збройних Сил України отримав почесний нагрудний знак «Сталевий хрест» та грамоту від очільника військової частини, до якої належить стрілецький батальйон.

– Крайні нагороди отримав через день після загибелі у Бахмуті свого командира, який багато чому навчив, – зі смутком каже Віктор Байда. – Удома після важких воєнних буднів складно перебувати. Нагороди не зігрівають серце та не дуже тішать. Хочеться, щоб швидше закінчилася війна та усі захисники живими і здоровими повернулися до своїх рідних.

You cannot copy content of this page