Житомирська область,
смт Пулини
Сьогодні:
Субота, 22 червня
icon clock07.06.2024
icon eye144
ЛЮДИ НОВИНИ

Всесвітній день обізнаності про пухлини головного мозку: як розпізнати рак

Мозок – складний орган, де контролюються всі життєво важливі функції людського організму. Утворення пухлини в головному мозку та її лікування часто призводить до істотних змін в цих процесах на все життя. Тому дуже важливо своєчасно виявити розвиток новоутворення. Саме для того, аби більше людей дізнались про цей вид онкології, щорічно, 8 червня, проводиться Всесвітній день обізнаності про пухлини головного мозку. Про це інформує КНП «ЦПМСД» Пулинської селищної ради.

– Наразі відомо про понад 120 видів пухлин головного мозку. Вони можуть бути злоякісними (раковими) або доброякісними (нераковими), але в будь-якому випадку небезпечні для життя, – мовить сімейна лікарка Лариса Молодецька. – Пухлини головного мозку можуть виникнути у людей будь-якого віку, проте найчастіше зустрічаються у період 12-18 років та 45-50 років. До цього виду онкології більш схильні чоловіки, ніж жінки. Проте деякі види пухлин, такі як менінгіома, частіше зустрічаються у жінок.

Основними причинами розвитку пухлин головного мозку є: генетична схильність організму; вплив вірусів, радіації, іонізуючого випромінювання та хімічних канцерогенів. Також до виникнення раку можуть призвести травми голови.

Важливо розуміти основні симптоми пухлини головного мозку. До них відносяться:

прогресуючий постійний біль, який виникає при незначному фізичному навантаженні та супроводжується неврологічними симптомами або блювотою;

судоми, які можуть виникати в кінцівках, або у всьому тілі, і можуть супроводжуватись втратою свідомості;

порушення пам’яті і уваги, дратівливість, зміна характеру;

відчуття сильної фізичної втоми, яка часто супроводжується апатією, дратівливістю, депресією або негативними почуттями до себе та інших;

нудота і блювання.

Наявність одного або більше симптомів означає, що необхідно звернутися до лікаря. Тож, аби своєчасно розпізнати пухлину головного мозку, треба бути уважними до змін в самопочутті.

Щоб зменшити можливість виникнення цього страшного недугу необхідно дотримуватися простих правил. Перш за все, потрібно вести здоровий спосіб життя, зокрема необхідно займатися регулярними фізичними вправами для зміцнення серцево-судинної системи і покращення  кровопостачання мозку; вживати здорову їжу; не варто приймати вітамінні добавки (БАДи); уникати взаємодії з радіоактивними випромінюваннями  та токсичними речовинами; менше переживати і уникати нервових ситуацій; регулярно проходити профілактичну діагностику у вигляді МРТ.

Необхідно пам’ятати, що позитивний результат лікування залежить від раннього виявлення пухлини. Потрібно завжди уважно ставитися до власного здоров’я, а при появі найменших підозр – терміново звертатися до лікаря, щоб не втратити дорогоцінний час. Головний мозок – надто важливий орган, щоб ним легковажити.

You cannot copy content of this page