16 березня професійне свято відзначають працівники житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення. Комунальники – це ті люди, котрим доводиться працювати там, де більшість опускають руки. У Пулинській громаді послуги з водопостачання та водовідведення, збирання та вивезення твердих побутових відходів, проведення робіт з благоустрою забезпечує КБП «Пулинський водоканал» Пулинської селищної ради.
Напередодні професійного свята журналістка медіацентру «Вісті» поспілкувалася з начальником комунальної установи Володимиром Пашковим та дізналася, як функціонує підприємство під час війни та про кращих його працівників.
Наразі у штаті Пулинського водоканалу – 19 основних працівників та троє кочегарів. Серед них – адмінперсонал, майстер, слюсарі, механізатори, контролер, оператори очисних споруд, електрик, водії. Підприємство забезпечує водопостачанням 843 абонентів населення та 51 підприємство, водовідведення надається 319 абонентам населення та 35 установам. Працівники водоканалу щотижня вивозять тверді побутові відходи від 547 абонентів населення, 15 ОСББ та 58 організацій і підприємств.
Працівники Пулинського водоканалу забезпечують безперебійну роботу шести артсвердловин, трьох каналізаційно-насосних станцій, станції очистки води та каналізаційних очисних споруд потужністю 400 м. куб. на добу. Наразі протяжність водопровідної мережі – 36 км, каналізаційної – 7,1 км. На балансі КБП «Пулинський водоканал» перебуває п’ять одиниць спеціальної техніки: два трактори, асенізаційна машина, сміттєвоз та ритуальний автомобіль.
Цьогоріч з нагоди професійного свята Почесними грамотами від Пулинської селищної ради відзначили головну бухгалтерку водоканалу Лілію Васильчук та водія Віктора Бондара. Подяки за самовіддану працю отримали контролер Микола Поліщук, продавчиня неприбуткових товарів Галина Балан, бухгалтерка Аліна Мартинчук та слюсар Володимир Слотвіцький.
– У нас працюють відповідальні та працьовиті люди, котрі не мають нормованого робочого дня та вихідних. За роботою каналізаційно-насосних станцій та артсвердловин потрібен цілодобовий нагляд. При поломці у будь-який час викликаємо працівників на роботу. Можна сказати, що наші люди – універсальні, адже виконують будь-яку нагальну роботу. Усі наші працівники гарно працюють, але є ті, хто трудиться і у будні, і свята. Це – моя права рука, майстер Сергій Цілик, водій трактора Віктор Бондар та електрик Володимир Богатирчук, – зазначив Володимир Пашков, котрий очолює установу вже четвертий рік.
Віктор Бондар все життя працює трактористом. Цю професію здобув, закінчивши Червоноармійське СПТУ-38: «Пенсію уже заробив, адже маю 35 років стажу трактористом. Все життя працював у колгоспі «Зоря Полісся». У водоканалі працюю вже чотири роки. Окрім роботи на тракторі виконую все, що говорить керівництво. Якщо є прорив мережі, то беру участь у ремонтних роботах», – розповів Віктор Бондар.
Свій робочий день електрик водоканалу Володимир Богатирчук розпочинає з перевірки устаткування очисних споруд, станції очистки води та каналізаційно-насосних станцій:
– Ці об’єкти контролюю кожен день, адже від цього залежить чи матимуть споживачі воду у своїх домівках. Щоб населення споживало чисту та безпечну воду, кожного дня на станції очистки води заливаю рідину для очистки фільтрів. Завдяки цьому не маємо нарікань від санепідемслужби. Проби води показують, що вона має гарну якість і її можна пити. Користувачам водопровідної мережі раджу набирати воду у відра і споживати через кілька годин, коли вона відстоїться, а ще не допускати застою води у трубах. Водопровідна вода безпечніша, ніж у криницях, які давно не очищували спеціальними засобами (таблетками для знезараження). Вода – це життя, а чиста вода – це здоров’я земляків, – розповідає Володимир Богатирчук.
За фахом Володимир Богатирчук – механік. Професію здобував у Білоцерківському СПТУ-15. Довгий час працював радіомеханіком у Червоноармійському РАТ (телеательє). Затим був охоронником на фірмі у Житомирі. Четвертий рік працює у Пулинському водоканалі на посаді техніка-електрика. Окрім щоденної нагальної роботи, Володимир Миколайович щомісяця збирає показники та готує звіти у РЕМ. Також виконує роботу контролера, беручи показники лічильників на воду. «Поки не прийшов сюди на роботу, уявити не міг, як нелегко доводиться працівникам водоканалу, котрі через людську недбалість постійно чистять каналізаційні мережі, у які люди скидають усілякий непотріб. Через це часто горять насоси вартістю 80 тисяч гривень за один. Коли якась техніка виходить із ладу, завжди намагаюся її відремонтувати, щоб підприємство не викидало гроші на вітер», – мовить електрик водоканалу.
«Завдяки спільній злагодженій роботі селищної ради та колективу Пулинського водоканалу забезпечується безперебійне надання населенню та суб’єктам господарювання житлово-комунальних послуг. Також за 2024 рік підприємство не має заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам, заборгованості за спожиті енергоносії та податкової заборгованості», – наголосив начальник водоканалу.
Щоб комунальне підприємство не мало заборгованості та функціонувало, крокуючи у ногу із законом, разом з начальником Володимиром Пашковим дбає головна бухгалтерка Лілія Васильчук. Лілія Валентинівна має 27 років трудового стажу, з яких 18 років працювала бухгалтеркою. Має кілька спеціальностей, вивчала банківську справу, облік і аудит, публічне управління та адміністрування. У КБП «Пулинський водоканал» працює майже три роки.
– Кожного місяця долаємо певні виклики, адже маємо накопичити достатню кількість фінансів, щоб виплатити заробітну плану працівникам та сплатити усі податки. Раніше працювала у бюджетній сфері, там було простіше. На цій посаді вивчала нюанси податкового обліку, адже не люблю, коли у мене щось не виходить. Наразі разом з Володимиром Леонідовичем налагодили роботу і спростили процедуру розрахунку за надані послуги. Увесь процес комп’ютеризований, сплачувати за послуги можна у мобільних додатках. Останнім часом споживачі стали більш відповідальними, тому рідко піднімаємо питання щодо можливого відключення водопостачання. Найкраще надавати показники лічильників до 10 числа кожного місяця, а сплачувати до 20 числа. Завжди готові комунікувати та цивілізовано вирішувати проблемні питання, – зазначила Лілія Васильчук.
Марія Мосійчук
You cannot copy content of this page