Благовіщення відзначаємо 25 березня – за дев’ять місяців до Різдва Христового. Благовіщення Пресвятої Богородиці належить до 12 головних церковних свят і вважається за важливістю третім, після Великодня та Різдва.
Свято символізує велику подію у житті Діви Марії та всього людства. Майбутню матір Ісуса Христа виховували у храмі Єрусалиму. Вона дала обітницю Богу і вела благочестиве життя, залишаючись незайманою навіть у шлюбі з названим чоловіком Йосипом.
До Діви Марії з’явився Архангел Гавриїл і розповів блаженну новину: «Радій, Благодатна! Господь з тобою!». Так він повідомив їй про те, що вона непорочно зачне від Святого Духа і народить сина Божого, Ісуса Христа. Про це журналісту газети «Вісті» розповів настоятель Свято-Миколаївського храму Сергій Янчук.
– Грецькою мовою свято Благовіщення називається «Εὐαγγελισμός» (Евангелізмос), і це слово співзвучне з відомим всім нам словом «Євангеліє», вони обидва вказують на благовістя, сповіщення доброї, важливої інформації. А ще можемо віднайти співзвуччя з іменем нашої праматері Єви – так її назвав Адам, «бо вона стала матір’ю всіх, хто живе» (Бут. 3: 20). Таким чином, в самих іменуваннях і словах показано нам зв’язок між початком буття світу – і новим початком, який покладено через Боговтілення, яке є наслідком події Благовіщення, – мовить священник. – Блага вість, Євангеліє – це вість про прихід у світ Бога Слова, це вість про перемогу над злом. І ця добра вість дає і всім нам сили далі боротися, жити, творити, опиратися злу. Нині, в час війни і великих страждань українського народу благовістя для нас дуже важливе. Всі ми так чекаємо на добрі і благі вісті для нашого народу. І свято Благовіщення дає нам правдиву надію, що ми їх обов’язково дочекаємося!
На Благовіщення у храмах проводять урочисті літургії, а священники вдягаються у блакитний одяг. Віруючі обов’язково відвідують служби, де освячували воду.
Після літургії в давнину випускали в небо голубів – люди вірили, що птахи долетять до неба і розкажуть ангелам-охоронцям про всі події.
У Благовіщення вважається, що відкриваються небеса і Господь може почути молитва людей та їхні прохання. Саме в цей період відбуваються паломництва до святих місць.
За столом цього дня намагаються зібратися усією родиною. І хоча Благовіщення припадає на Великий піст, у свято можна зробити послаблення – у меню дозволено рибу, морепродукти, олію.
You cannot copy content of this page