Житомирська область,
смт Пулини
Сьогодні:
Вівторок, 10 грудня
icon clock06.11.2024
icon eye130
НОВИНИ

Місія – врятувати домашнього улюбленця: чому хворіють чотирилапі друзі та скільки доведеться витратити грошей на їхнє лікування

Останнім часом жителі Пулинської та Курненської громад розповідають про раптові хвороби своїх собак. «Було шкода дивитися, як мучиться Лейла. Вона – чистопородна вівчарка. З’явилася у нашій родині п’ять років тому. Майже не хворіла, – розповідає жителька громади Світлана. – І от минулого літа собака перестала гавкати, відмовилася від їжі та майже не виходила з будки. Щоб урятувати Лейлу, звернулася до приватного ветеринара. Він призначив лікування. Перші кілька діб були найважчими, бо мені здавалося, що наша улюблениця помирає: важко дихала і майже нічого не їла. Кілька разів за ніч підходила до неї та давала ліки».

На четвертий день собаці стало ліпше і почалося помітне одужання: з’явився апетит, почала реагувати на появу господині, радісно роблячи «гав-гав».

– Дуже зраділа, коли Лейла зіп’ялася на ноги і почала файно їсти улюблені смаколики, – мовить жінка. – Лікування тварини обійшлося у 1600 гривень.

Чому хворіють собаки та як їх урятувати? Це зֹ’ясовував наш журналіст.

Із січня по листопад 2024 року ветеринари зафіксували на території Пулинської та Курненської громад 30 випадків чумки у собак. Таку інформацію надає завідуюча Пулинським відділом Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини Світлана Остапчук.

– Майже щотижня реєструємо випадки вірусного ентериту у собак (у народі – чумка). Серед її симптомів – пронос у тварин із домішками крові та нудота, що призводить до зневоднення організму через руйнацію еритроцитів. Якщо вчасно не надати допомогу, то тварина може загинути, – мовить пані Світлана. – Серед варіантів лікування – це ін’єкції, вітамінотерапія, застосування імуномодуляторів.

Щоб захистити і попередити виникнення чумки, слід собак вакцинувати, адже ця недуга легко передається від здорових до хворих тварин і може потрапити на людське обійстя самими господарями, які підхопили на взутті цей вірус в якомусь місці і принесли додому.

– Первинне щеплення робиться цуценятам у віці 2-х місяців, повторне – через 21 день і потім один раз на рік, – каже Світлана Остапчук. – Доза вакцини коштує від 160 до 350 грн. Зазвичай, на чумку хворіють чистопородні чотирилапі, наприклад, вівчарки, лайки тощо.

Також собаки часто занедужають через кровопаразитарне захворювання – піроплазмідози (бабезіоз), яке передається іксодовими кліщами. За перші 9 місяців 2024 року ветеринари нашого краю зареєстрували щонайменше 26 випадків на цю недугу. Про це розповідає головний спеціаліст Житомирського районного управління Держпродспоживслужби Олег Романюк.

– Якщо собака підхопила кліща, то у тварини може бути підвищена температура тіла, спостерігається загальна пригніченість та анемія, проявляється гіпоксія, – каже Олег Романюк. – Лікують тварин, вводячи в організм певні препарати, наприклад, азідін, бариніл, вітаміни групи В12 тощо.

Один із власників собак зазначив, що кілька місяців тому його пес серйозно захворів і на лікування родина витратила майже 10 тис. грн.

– Лікували у клініці в місті Житомир, – каже чоловік. – Ветфахівці провели усі необхідні обстеження та кілька днів рятували життя собаці. Моїй родині не шкода витрачених коштів, головне, щоб терапія мала ефект. Добре, що нині ветмедицина – сучасна і має безліч препаратів та засобів порятунку чотирилапих улюбленців.

Денис Войтенко

You cannot copy content of this page