Житомирська область,
смт Пулини
Сьогодні:
Середа, 11 грудня

Мають бажання працювати та змінювати Курненську громаду на краще

Недарма кажуть, що гарними самоврядовцями не народжуються, а стають. Напередодні Дня місцевого самоврядування хочемо розповісти нашим читачам про ініціаторів якісних змін у Курненській громаді: заступника Курненського сільського голови Дмитра Медушевського та начальницю відділу економічного розвитку та інвестицій Світлану Боковенко. Про те, чому вчителька з 26-річним досвідом змінила фах та прийшла працювати у сільську раду та чому житель смт Довбиш працює на благо жителів Курненської громади, читайте далі.

– Курненська громада постійно змінюється та розвивається. Все завдяки тому, що у сільській раді зібрана команда професіоналів, котрі мають бажання працювати та змінювати Курненську громаду на краще, – мовить сільський голова Леонід Корзун. – Зокрема, завдяки наполегливості Дмитра Медушевського, Світлани Боковенко та Марини Карпінської ми успішно реалізували кілька грантових проєктів та напрацювали стратегію розвитку громади у майбутньому.

«Коли є надійна команда, є бажання працювати на благо громади»

У 2018 році в Україні стартувала реформа децентралізації. Саме тоді була створена Курненська громада. Відтоді тут працює Світлана Боковенко, котра родом з Павлівки. Закінчивши Коростишівське педучилище, Світлана Василівна вступила до Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, де навчалася на спеціальності «Географія, екологія та економіка».

Трудову діяльність Світлана Василівна розпочала у Курненській ЗОШ І-ІІІ ст. Вчителькою Історії та Економіки пропрацювала 26 років. Неодноразово була депутаткою сільської ради, тому наважилася прийняти пропозицію Леоніда Корзуна і прийшла працювати у Курненську громаду на посаду начальниці відділу освіти та гуманітарних питань.

– Начальницею відділу освіти працювала недовго, бо зрозуміла, що більше мені цікава проєктна діяльність. Згодом очолила відділ економічного розвитку та інвестицій. Робота мені подобається, кожного разу реалізуємо щось нове. У цій сфері є необмежені перспективи і можливості змінювати життя на краще.

У 2023 році Світлана Боковенко разом з колегою Дмитром Медушевським створили ГО «Толкові» та реалізували кілька молодіжних проєктів. Також у співпраці з Фондом міжнародної солідарності активно ведеться і соціальний напрямок роботи. Начальниця відділу економічного розвитку та інвестицій також зазначила, що громада має гарні перспективи, якщо розвивати напрямок дрібного виробництва та фермерства за прикладом європейських країн, зокрема, Польщі.

– Я вважаю, що молодь це не лише наше майбутнє, а і теперішнє, і саме такі люди мають працювати в органах місцевого самоврядування. Часто мені є чому повчитися у мого колеги Дмитра Медушевського. У свої 34 роки він мислить на кілька кроків вперед, уміє гуртувати людей навколо спільної мети. Коли є надійна команда, є бажання працювати на благо громади, – зазначила пані Світлана.

«Хочу залишатися професіоналом і якісно виконувати свою роботу»

Вже 8 років в органах місцевого самоврядування працює Дмитро Медушевський, котрий народився, виріс та нині проживає у смт Довбиш. За освітою він – інженер. Хоч жодного дня не працював за спеціальністю, навики оптимізації, проєктування та планування успішно застосовує у своїй роботі. Здобувши вищу освіту у Житомирському політехнічному університеті, Дмитро Медушевський спробував себе у якості продавця побутової техніки у супермаркеті, затим певний час займався бізнесом, був депутатом Довбиської селищної ради.

У 2017 році Дмитро Медушевський розпочав роботу в органах місцевого самоврядування, ставши заступником Довбиського селищного голови. У 2021 році Леонід Корзун запросив Дмитра Леонідовича стати своїм заступником. Колишній підприємець, а нині самоврядовець розповів, чому вирішив працювати у місцевому самоврядуванні.

– Реформа децентралізації розширила повноваження органів місцевого самоврядування. Громади самі вирішують на що спрямовувати кошти та у якому напрямку розвиватися. Саме можливість змінювати життя на краще привела мене в органи місцевого самоврядування. Нині працюю на представницькій посаді у Курненській громаді і отримую тут заробітну плату, тому зацікавлений, щоб ця громада розвивалася. А ще хочу залишатися професіоналом і якісно виконувати свою роботу не для себе, а для людей. За час своєї роботи у Курненській громаді реалізували кілька великих проєктів. У цьому велика заслуга, у першу чергу, очільника громади Леоніда Корзуна, котрий підтримує наші ідеї та дає можливість працівникам сільської ради брати участь у різноманітних навчаннях.

Великий акцент у своїй роботі Дмитро Медушевський робить на якісній освіті молоді: «Молодь – це наше майбутнє, а розумна молодь – це краще майбутнє». У 2024 році ГО «Толкові» реалізувала великий молодіжний проєкт за підтримки Ради Європи, до якого залучили 260 учнів та студентів Курненської громади.

Також нещодавно у Курненській громаді створена кімната соціальної підтримки. Цим проєктом керувала очільниця Центру надання соціальних послуг Марина Карпінська. За підтримки Фонду міжнародної солідарності у громаді запрацював Соціокультурний центр.

– Кожен працює над своїм проєктом, але ми підтримуємо та доповнюємо один одного, – зазначає заступник сільського голови. – Так, на фоні одного проєкту у нас формується команда, об’єднана спільною метою – робити нашу громаду кращою.

Марія Мосійчук

You cannot copy content of this page