Житомирська область,
смт Пулини
Сьогодні:
Понеділок, 6 лютого
icon clock25.12.2022
icon eye1032
ВІДЕО ЛЮДИ НОВИНИ

Головне не дата, а подія: репортаж як вперше православні християни святкують Різдво 25 грудня

Відзначати різдвяні богослужіння 25 грудня дозволила своїм єпархіям Православна Церква України. Утім є умова – бажання вірян. Таке рішення ухвалили на засіданні Священного Синоду.

– Рішення Священного Синоду про богослужіння 25 грудня відкриває шлях до просвічення православних християн про церковні дати, – каже настоятель Пулинського храму Святого Миколая Сергій Янчук. – Нині віряни постали перед вибором дати святкування через невідповідність у календарному відліку.

Зі слів священника, є невідповідність церковного календаря нашої церкви загальноправославній практиці. Адже десять із п’ятнадцяти православних церков світу відзначають Різдво Христове відповідно до правил Православної Церкви 25 грудня та згідно з дійсним астрономічним відліком днів. Так само і весь річний цикл служб інших церковних свят, окрім пасхалії, служать відповідно до дійсного астрономічного відліку часу.

– Причиною такої невідповідності церковного календаря є те, що українська православна церква понад три століття перебувала у підпорядкуванні російської, – мовить далі отець Сергій. – Ознаки феодально-кріпосного духу цієї церкви вплинули на неспроможність її привести хронологію церковного календаря у відповідність до простих або навіть елементарних астрономічних фактів життя людства.

– Як змінити свідомість християн і донести до них те, що древні апостольські правила вчать святкувати Різдво Христове 25 грудня?

– Вважаю, що корисним буде впровадження маленьких приводів у релігійне життя тих громад, де є вже відповідне бажання, яке стосується поки що виключно святкування Різдва Христового. Варто пам’ятати, що християни відзначають не дату, а подію. І головним у цьому святкуванні є реальне спілкування Духа людського із Духом Божим.

У неділю, 25 грудня, вперше у Пулинському храмі Святого Миколая відбулася різдвяна літургія для тих православних вірян, які вирішили відзначати Різдво Христове за новою датою. Дивіться святкове відео, яке зняв наш журналіст.