Житомирська область,
смт Пулини
Сьогодні:
П`ятниця, 25 квітня
icon clock09.04.2025
icon eye765
ЛЮДИ НОВИНИ

Час вирішувати долю школи і дитсадка: Пулинська селищна рада оголосила про початок громадських обговорень щодо припинення діяльності освітніх закладів у Чернявці та Корчівці

Другого квітня на сайті Пулинської селищної ради розмістили повідомлення про «Громадське обговорення про припинення діяльності «Чернявської філії Пулинського ліцею Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області» шляхом ліквідації» та «Громадське обговорення про припинення юридичної особи Корчівського закладу дошкільної освіти «Капітошка» Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області шляхом ліквідації». У цих текстах зазначаються причини закриття освітніх закладів і терміни, протягом яких приймаються пропозиції, зауваження та рекомендації щодо майбутньої долі школи у Чернявці та дитсадка у Корчівці.

Громадське обговорення про припинення діяльності «Чернявської філії Пулинського ліцею Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області» шляхом ліквідації»

  1. Найменування організатора громадського обговорення – Пулинська селищна рада.
  2. Ініціатор громадського обговорення – Пулинська селищна рада.
  3. Мета: врахування думки жителів Пулинської громади щодо ліквідації закладу освіти Пулинської селищної  ради.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

І. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

ІІ. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

ІІІ. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

  1. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

Згідно з Конституцією України (ст. 143): «Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26): «Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні. На жаль, з кожним роком у  громаді, як і в Україні в цілому, зменшується народжуваність,  відповідно  зменшується і кількість учнів.

Значна видаткова частина бюджету Пулинської територіальної громади використовується на забезпечення надання освітніх послуг. Тому проблемою залишається утримання та належне функціонування закладів освіти із малою наповнюваністю учнів. Так, у Чернявській філії Пулинського ліцею у поточному навчальному році навчається 37 учнів, вартість утримання одного учня даного закладу становить 62 422,70 грн. Такі затрати спрямовуються не на розвиток галузі чи забезпечення якості освіти, а виключно на оплату праці, утримання приміщення та сплату комунальних платежів.

Окрім того, у школах з малою наповнюваністю учнів не вистачає педагогічних кадрів,один учитель, як правило, викладає кілька навчальних предметів, не завжди у закладі освіти є профільний фахівець, тому вчителі вимушено викладають предмети, які не є їхньою основною спеціалізацією. Через це деякі предмети можуть або викладатися формально, або не викладатися взагалі, є  дефіцит вчителів з окремих предметів. Усе це впливає на освіту дитини. У класах, де менше 5-ти учнів організовано індивідуальне навчання, відсутня повноцінна позакласна, спортивно-масова, виховна робота, що не сприяє соціалізації учнівської молоді, учні таких шкіл не беруть участь у різного виду олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях.

Відповідно до пункту 10 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 6 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» (в редакції  постанови КМУ від 5 березня 2024р. №245) за рахунок субвенції не здійснюється фінансування закладів загальної середньої освіти (крім закладів початкової школи), кількість учнів у яких становить:

– з 1 вересня 2025 р. – менше 45 осіб;

– з 1 вересня 2026 р. – менше 60 осіб.

На сьогодні єдиним оптимальним завданням  у вирішенні проблеми малокомплектності шкіл є оптимізація мережі, зокрема ліквідація Чернявської філії Пулинського ліцею. У разі прийняття рішення про ліквідацію закладу учні продовжать навчання у Пулинському ліцеї. Підвіз буде здійснюватиметься щоденно згідно визначеного маршруту шкільним автобусом. Вивчається питання працевлаштування вчителів в школах громади.

  1. Формат проведення громадського обговорення:

Пропозиції, зауваження та рекомендації приймаються в письмовій та електронній  формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника з  04 квітня по 03 травня 2025 року за адресою: вулиця Незалежності 13, селище Пулини, Житомирський район, Житомирська область, до відділу освіти Пулинської селищної ради та на  електронну адресу: osvita_18@ukr.net

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Публічне громадське обговорення (громадське слухання) відбудеться в приміщенні філії Будинку культури с. Чернявка КЗ «Центр культури і дозвілля» Пулинської селищної ради Пулино-Гутського старостинського округу вул. Шевченка, № 54, 10 травня 2025 року о 10.00 год., 31 травня 2025 року о 10.00 год.

  1.  Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Олена ГУЗЮК – перший заступник голови Пулинської селищної ради. Контактна особа – Наталія ОПАНАЩУК – начальник відділу освіти Пулинської селищної ради.
  2. Результати проведення громадського обговорення будуть опубліковані на офіційному сайті Пулинської селищної ради.

Громадське обговорення про припинення юридичної особи Корчівського закладу дошкільної освіти «Капітошка» Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області шляхом ліквідації

  1. Найменування організатора громадського обговорення – Пулинська селищна рада.
  2. Ініціатор громадського обговорення – Пулинська селищна рада.
  3. Мета: реалізація права мешканців Пулинської громади на вільний доступ до інформації, забезпечення гласності, відкритості та прозорості про діяльність органу місцевого самоврядування з питань функціонування закладів освіти Пулинської селищної ради, інформування громадськості про ініціативи та пропозиції Пулинської селищної ради щодо припинення юридичної особи – Корчівського закладу дошкільної освіти «Капітошка» Пулинської селищної ради.

Відповідно до ст.143 Конституції України, територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Згідно ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Відповідно до ст. 32 ЗУ «Про дошкільну освіту»:

– Рішення про утворення, реорганізацію, перепрофілювання (зміну типу організації освітньої діяльності), ліквідацію закладу дошкільної освіти приймає його засновник.

– Засновником закладу дошкільної освіти може бути орган державної влади від імені держави, відповідна рада від імені територіальної громади (громад), фізична та/або юридична особа (у тому числі релігійна організація, статут (положення) якої зареєстровано у встановленому законодавством порядку), рішенням та за рахунок майна яких засновано заклад дошкільної освіти або які в інший спосіб відповідно до законодавства набули прав і обов’язків засновника.

– Заклади дошкільної освіти утворюються з урахуванням соціально-економічних, національних, культурно-освітніх, духовних і мовних потреб населення.

– У разі реорганізації чи ліквідації державного або комунального закладу дошкільної освіти та наявності потреб дітей, які проживають на відповідній території, у здобутті дошкільної освіти засновник зобов’язаний забезпечити можливість здобуття безоплатної дошкільної освіти такими дітьми в закладі дошкільної освіти з відповідним типом організації освітньої діяльності та з урахуванням їхніх особливих освітніх потреб.

– Ліквідація комунального закладу дошкільної освіти чи припинення освітньої діяльності для певної вікової категорії вихованців у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

– Заклад дошкільної освіти може бути переданий засновником у комунальну або державну власність відповідно до законодавства.

Перспективна мережа закладів дошкільної освіти Пулинської громади дозволяє зробити висновок про подальше зменшення контингенту вихованців.  На даний час у Пулинській територіальній громаді функціонує 12 закладів дошкільної освіти, загальна кількість вихованців у них – 314.

В 2024 році було прийнято рішення на 42 сесії Пулинської селищної ради «Про призупинення діяльності Корчівського закладу дошкільної освіти «Капітошка» Пулинської селищної ради Житомирського району Житомирської області» від 29 лютого 2024 року № 1422. Даний заклад дошкільної освіти не мав власного укриття.Будівлі, споруди, комунікації потребують значних капітальних вкладень. Вихованці Корчівського ЗДО «Капітошка» наразі відвідують Пулинський ЗДО №1 «Ялинка» та Пулинський ЗДО №2 «Сонечко».

4. Формат проведення громадського обговорення:

Пропозиції, зауваження та рекомендації приймаються в письмовій та електронній  формі  із зазначенням особи та контактної інформації заявника з  04 травня по 03 червня 2025 року за адресою: вулиця Незалежності 13, селище Пулини, Житомирський район, Житомирська область, до відділу освіти Пулинської селищної ради та на  електронну адресу: osvita_18@ukr.net

Анонімні пропозиції  (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Публічне громадське обговорення (громадське слухання), відбудеться в приміщенні філії сільського клубу с.Корчівка КЗ «Центр культури і дозвілля» Пулинської селищної ради, вул. Патріотів України, 33 – 17  травня 2025 року о 10.00 год., 24 травня 2025 року о 10.00 год.

Громадські обговорення триватимуть з 04 квітня 2025 року  по 03 квітня  2026 року.

  1. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Олена ГУЗЮК – перший заступник голови Пулинської селищної ради. Контактна особа – Наталія ОПАНАЩУК – начальник відділу освіти,  Пулинської селищної ради.
  2. Результати проведення громадського обговорення будуть опубліковані на офіційному сайті Пулинської селищної ради.

You cannot copy content of this page