На гачок аферистів продовжують потрапляти мешканці району. Пулинські поліцейські від початку 2019 року зареєстрували сім випадків шахрайств, розкрито лише одне.
– У 2018 році на території району сталося 12 шахрайств, з них половина – розкрита, лише кільком жертвам повернуто втрачені кошти, – говорить начальник Пулинського відділення поліції Віктор Лисюк. – Від початку 2019 року є нові випадки втрати грошей через довірливість людей. У січні пенсіонер повірив тому, хто телефоном представився працівником банківського відділення. Чоловік назвав незнайомцю дані своєї картки та лишився без 1300 грн. Жителька району в квітні скинула на картку 1000 гривень за одяг. Посилку з товаром так і не отримала. У червні в схожу ситуацію потрапив чоловік. Він втратив 4800 грн, перерахувавши їх за мопед. Розкрито тільки одне шахрайство у цьому році.
В Україні популярна шахрайська схема щодо розмитнення авто. Власники машин на іноземній реєстрації через Інтернет зв’язуються з тими, хто зробить необхідну процедуру. Перераховують кошти. У підсумку – від аферистів не лишається ні сліду.
– Однією такою справою зараз займаються наші поліцейські, – продовжує розповідати Віктор Лисюк. – Довірливі люди перерахували шахраям 200 тисяч гривень. Ця справа є дуже серйозною. Тому закликаю усіх сто разів подумати, перш ніж погоджуватися на передоплату за послуги чи товари.
Мешканцям Пулинщини також приходять смс-ки з інформацією, що людина виграла авто або велику суму грошей. Поліцейські просять громадян не дзвонити.
– Не радійте таким повідомленням, бо як тільки ви подзвоните та надасте дані своїх банківських карток для начебто перерахунку виграних грошей, то залишитеся без коштів, – каже заступник начальника відділення поліції Батир Культачев. – Пам’ятайте, що безкоштовний сир лише в мишоловці.
You cannot copy content of this page