Два місяці діє карантин. Протягом цього часу діють певні обмеження щодо торгівлі. Чи дотримуються правил продавці та покупці у крамницях Пулин? Про це дізнавався наш журналіст під час «карантинного рейду».
– Такої ідеальної чистоти у магазинах ніколи не було! – каже жінка, яка вийшла з магазину. – Купила хліб. Його тепер продають тільки у целофанових торбинах. Сподіваюся, що і після карантину продавці так само працюватимуть у рукавичках і масках.
Наш журналіст завітав до одного з найбільших торгових приміщень селища – універмагу. Перше, що помітно, це оброблені та замотані марлевою пов’язкою ручки дверей. Біля входу стоїть пляшка з антисептиком для рук. У торгових залах багато міток-хрестиків, щоб людям було зручніше дотримуватися відстані.
– Напередодні Великодня продавці по черзі чергували біля входу, щоб у зал заходило небагато людей, контролювали їхню кількість, – мовить продавець. – На мітки іноді ображалися деякі покупці. Наприклад, подружні пари. Обурювалися на зауваження не стояти поруч. Казали, мовляв, ми чоловік і дружина, тому дотримуватися дистанції не будемо. У цілому до правил люди ставляться з розумінням.
Товари на прилавках універмагу прикриті харчовими плівками. Навіть лимони та апельсини загорнуті окремо. Продавці ведуть торгівлю у респіраторах і рукавичках.
– Уже звикли у такому спорядженні продавати продукти, – кажуть продавці. – Спочатку було трохи незручно, а тепер – нормально.
Новий продуктовий магазин. На вхідних дверях знаходиться оголошення про те, що в магазині може перебувати не більше двох покупців. Надворі утворилася черга серед бажаючих щось купити. Люди у масках чекають на відстані кількох кроків один від одного. Під час бесіди зізнаються, що трохи замучили такі черги, особливо обідньої пори, коли хочеш щось швидко купити і поїсти.
В іншому магазині – лише один покупець, який купує багато продуктів.
– Намагаюся йти до магазину після обідньої пори. Тоді людей найменше, – говорить чоловік. – Не хочу довго чекати, щоб щось купити. Подобається, що в магазині між покупцями і продавцями встановили захисний екран, поруч є антисептик, сезонні овочі в ящиках прикриті плівками. Коли ось так продають продукти, то не так страшно купувати, як було раніше.
– Є, звісно, і недобросовісні покупці. Можуть зайти до магазину без маски. Таких відмовляємося обслуговувати і просимо вийти надвір. У моєї знайомої, яка працює у селі, один із відвідувачів поцупив пляшку антисептика, що знаходився на вході до магазину, – розповідає продавець. – Двічі на тиждень до нас заходить комісія, яка перевіряє дотримання карантинних обмежень. Якщо є певні недоліки, то одразу їх усуваємо.
Біля квіткової крамниці також людно. Покупці розглядають рослини у горщиках. Займають чергу до магазину.
– Буває, що надворі збирається багато покупців. Просимо їх трохи розійтися, дотримуючись відстані, – каже продавчиня. – Був період, коли масово купували маски та антисептики, а тепер люди кинулися на насіння та квіти у горщиках.
У магазині, в якому раніше продавали різні товари, в тому числі одяг, нині торгують лише засобами гігієни та будівельними матеріалами.
– Покупці часто запитують про одяг, пояснюємо, що не можемо продати, діє заборона, – мовлять продавці. – Люди втомилися від карантину і з нетерпінням чекають, коли вірусна недуга залишить територію України.
Тим часом на території Пулинської громади продовжує працювати комісія, яка слідкує за дотриманням карантинних обмежень.
– Перші два тижні від початку карантину в деяких магазинах помічали певні недоліки. Ми детально роз’яснювали як має бути. Власники торгових точок дослухалися та усе виправляли. Наприклад, на підлозі робили мітки для покупців, встановлювали пляшки з антисептиками, – розповідає начальник Пулинського районного управління Держпродспоживслужби Олександр Лігута. – Нині у селищі усі продуктові магазини дотримуються карантинних обмежень без порушень. Був випадок, коли житель громади під час карантину торгував у невстановленому місці. Тепер ця людина продає насіння та засоби захисту рослин у магазині.
You cannot copy content of this page