З 5 серпня цього року в Україні запроваджується міжнародний номер банківського рахунку
(IBAN), що складається з 29 літерно-цифрових символів. Мета такого міжнародного номеру – спрощення операцій між банками різних країн.
Відтепер зміняться рахунки клієнтів в усіх банках України.
Ми поцікавилися у керівника Пулинського відділення ПриватБанку Володимира Ходаківського чи буде надаватися клієнтам час для переходу на нові рахунки. Адже приватним підприємцям, установам і організаціям потрібно буде внести відповідні зміни в документацію, повідомити нові рахунки партнерам, з якими укладені угоди.
– Перехід на новий формат рахунків буде тривати з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року. В цей період діятимуть два варіанти рахунку – старий і новий міжнародний номер,– говорить Володимир Ходаківський. – З 1 листопада 2019 року в реквізити розрахункового документа «Рахунок» зазначатимуть номер рахунку платника/отримувача тільки за стандартом IBAN.
Що ж входить у 29-знаковий номер IBAN? Національний банк України пояснює, що перші 10 знаків – код країни, контрольне число й код банку. Зокрема перші дві літери UA вказують на код країни, у цьому випадку це Україна. Наступні за кодом країни два символи – контрольні, вони призначені для перевірки достовірності рахунку й захищають інформацію від помилок під час внесення даних. Наступні шість цифр – код МФО банку. Друга група символів, що складається з 19 знаків, – безпосередньо номер рахунку клієнта банку. Причому перші в цій групі п’ять нулів, як правило, доповнюють IBAN до 29 знаків, а останні 14 символів є безпосередньо номером рахунку.
Банки самостійно проінформують клієнтів про зміну реквізитів рахунків, тому йти до відділень банків не потрібно. Але якщо цю інформацію ви пропустили, про неї можна дізнатися:
У рамках зарплатного проекту ваш банк самостійно змінить рахунки всім клієнтам, в тому числі зарплатні рахунки працівників, та проінформує щодо нових номерів рахунків у форматі IBAN.
У перехідний період з 5 серпня по 31 жовтня під час заповнення платіжки на переказ коштів бухгалтер підприємства, установи чи організації може обрати один із варіантів:
Банки України повідомлятимуть контролюючі органи:
1) про нові рахунки клієнтів-платників податків, відкриті з 05.08.2019 за стандартом IBAN;
2) з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року про:
Також банки зобов’язані будуть у 10-денний строк після 31 жовтня повідомити контролюючі органи про всі відкриті рахунки клієнтів (за стандартом IBAN) – платників податків станом на 31.10.2019. Це ж стосується й подання банками (без заяв клієнтів) до органів ПФУ/органів соціального захисту населення переліків рахунків за стандартом IBAN. Усі ці процедури здійснюватимуть без участі платників податків.
You cannot copy content of this page