Хобі, яке відволікає від війни: пулинці розповідають секрети успішної риболовлі

У другу неділю липня своє «професійне» свято відзначають усі любителі рибної ловлі – День рибалки. Серед завзятих поціновувачів рибної справи є пулинець Анатолій Шевчук, який близько 30 років працював майстром по ремонту телефонних апаратів. Він розповів нашим журналістам про своє хобі, яке у нинішній складний час відволікає від тривожних думок про війну.

– Захопився риболовлею з 5-річного віку, – каже рибалка. – З того часу не уявляю свого життя без вудки.

Анатолій Шевчук зазначає, що йому більше подобається зимова риболовля.

Пулинський рибалка Анатолій Шевчук ловить рибу на цегельному ставку у Пулинах

– Мені цікавіше ловити рибу взимку та діставати лускатих мешканців водойми з-під льоду, – мовить пан Анатолій. – Найбільшого коропа зловив вагою вісім кілограм, а щуку – 4 кг. За своє життя добре вивчив поведінку риби. На різних водоймах клює по іншому. Є річки, де карасі можна зловити на вудку лише протягом одного місяця у році. Це так звана дика риба, яка довго росте і має норовливий характер. Здебільшого у ставках Пулинщини живе штучна риба: швидко набирає вагу і легше піймати.

«Для мене риболовля – це не кількість пійманої риби, а отримання задоволення від самого процесу, – каже досвідчений рибалка. – Напередодні свята бажаю своїм колегам-рибалкам гарного клювання за будь-якої погоди.

Пулинець Іван Тимощук знає чимало секретів успішної риболовлі

Кожен рибалка має свої секрети, основні з яких не афішує, проте базові правила слід знати і не нехтувати ними. Тоді успіх буде забезпечений. Хочу поділитися з читачами «Вістей» своїми спостереженнями і знаннями у сфері риболовлі.

Вирушаючи на водойму, завжди майте гарний настрій – це запорука успіху. Повертаючись додому, не передавайте гіркоту невдачі близьким – вони ні в чому не винні.

Рибальський трофей – дарунок природи, а не вирощені вдома курка, качка, кріль, тому подарунки трапляються різні і не завжди очікувані. Щоб результат риболовлі був успішним, потрібно добре підготуватися:

– снасті мають бути відповідні: гачок гострий, поводок, наважка («грузик»), поплавок чи сигналізатор – відповідного розміру, жилка чи нитка – відповідала очікуваному улову та не мала дефектів, що погіршують сигналізацію кльову. Не чекайте у карася успіху від минулорічних гачків, а у плотви – від захвильованої волосіні.

Відомий старожилам рибалка Анатолій Федорович Рачинський перед виходом на водойму завжди гострив гачки шліфувальним камінцем і купував ароматичні краплі. Його колеги-рибалки дивувалися стабільно великому улову.

– необхідно знати водойму – глибину, забур’яненість, види наявної риби, коли на що клює;

– не скупіться на приманку, особливо природного походження, перед та під час ловлі;

– риба любить тишу, щоб не розлякати її, потрібно не ходити, не говорити, не бовтатися у воді;

– слід пам’ятати, що ми – не господарі природи, а лише малесенька її частинка. Щоб не порушувати гармонію природи, слід дотримуватися періодів ловлі певних видів риб. Категорично забороняється ловля під час нересту.

ІНШІ СТАТТІ ПО ЦІЙ ТЕМІ

Меню
RSS
Facebook
Twitter
Instagram
Telegram