Житомирська область,
смт Пулини
Сьогодні:
П`ятниця, 21 червня
icon clock19.08.2022
icon eye84
НОВИНИ

Радіаційна загроза: у Пулинах почали видавати людям йодид калію

Війна триває… Наші незламні захисники і захисниці ціною власного життя боронять Україну, її суверенітет і цілісність. Ці майже шість місяців навчили нас очікувати будь-чого від ворога, який не має нічого святого та має на меті винищити нашу націю. Тому маємо наперед прораховувати кроки російських окупантів та дбати про своє здоров’я, готуючись до його можливих підступів.

Останнім часом у ЗМІ часто говорять про можливі вибухи на українських атомних електростанціях. Щоб уберегтися від потужного радіаційного впливу, слід подбати про йодну профілактику. Саме тому у Пулинах у приміщенні поліклініки сімейні лікарі почали видавати своїм пацієнтам йодид калію. Цей препарат отримують люди до 40 років, діти, вагітні та ті, хто годує груддю.

Сімейні лікарі зазначають, що для людей віком більш, ніж 40 років, радіоактивний йод не несе настільки ж високий ризик розвитку раку щитоподібної залози, як для інших категорій населення. У зв’язку з цим для осіб віком понад 40 років приймання йодид калію не рекомендоване.

Важливо також знати: завчасна йодна профілактика шкідлива для вашого здоров’я! Тому не приймайте йодит калію, якщо для цього не було відповідного сповіщення та/або вказівки від органів місцевої влади.

Пам’ятайте, що радіаційна аварія – це порушення правил безпечної експлуатації ядерно-енергетичної установки, обладнання або пристрою, при якому відбувся вихід радіоактивних продуктів або іонізуючого випромінювання за межі їх безпечної експлуатації, що призводить до опромінення населення та забруднення навколишнього середовища.

Через радіаційний вплив у людини можуть бути порушені життєві функції різних органів (органи кровотворення, нервової системи, шлунково-кишкового тракту тощо) та може розвиватися променева хвороба під впливом іонізуючих випромінювань.

У разі виникнення радіаційної аварії потрібно пам’ятати найперше правило – слухати вказівки влади, ДСНС та інших установ, які координуватимуть на місцях.

You cannot copy content of this page