Житомирська область,
смт Пулини
Сьогодні:
Понеділок, 22 кипня
icon clock18.05.2022
icon eye52
НОВИНИ

Пережити біль війни разом: у Житомирі стартували безкоштовні групи психологічної підтримки

Нещодавно почала працювати безкоштовна програма психологічної підтримки для дітей та дорослих у Житомирі. У рамках проєкту відбуваються щотижневі зустрічі, які проводять практичні психологи. Також йде активна співпраця з фахівцями проєкту «Поруч», що реалізується за підтримки UNICEF. Проводяться онлайн-тренінги присвячені «технікам зцілення» під час війни. Участь у таких групах підтримки допомагає людям відновлювати та підтримувати гармонійний психоемоційний стан.

Більшість українців зараз переживають болючі емоції через війну. У тих, хто не має можливості знаходитись поруч зі своїми близькими, адже члени їхніх сімей в евакуації або на фронті, може виникати відчуття самотності та ізоляції. Тому освітньо-волонтерська мережа «Гончаренко центр» запровадила безкоштовні щотижневі групи психологічної підтримки.

За словами психологині «Гончаренко центру» з Житомира, керівниці громадської організації «Жіночий клуб «Крапля» Світлани Сарасваті, щоб вберегти своє психічне здоров’я для кожної людини зараз надважливо ділитися своїми проблемами з іншими.

«Вкрай важливо, щоб людина не лишалася на самоті зі своїми важкими переживаннями. Розповідаючи про свої почуття, ми розуміємо, що те ж саме відбувається у житті інших. Обмін досвідом дає можливість знизити особисту значущість травматичних подій. Це реально допомагає пережити психологічну травму», – зазначила психологиня.

До груп психологічної підтримки долучились багато вимушених переселенців, які через війну залишили свої домівки.

«Ми виїжджали з родиною з-під обстрілів, як і багато інших переселенців. Я прийшла в групу, тому що мені потрібно пережити ці негативні почуття, щоб вони не висіли в моїй душі мертвим вантажем. Коли береш участь у таких зустрічах, коли можеш висловити, що наболіло, поскаржитися – це завжди допомагає. Під час занять ми бачимо, що є люди, які вже пережили подібні речі, а інші успішно просуваються в цьому напрямку, справляються зі своїми проблемами. І відчуваємо, що і ми зможемо», – поділилась Світлана Єсіонова, яка евакуювалась зі Слов’янська Донецької області.

Також групи підтримки працюють щотижнево для дітей, підлітків, батьків та освітян. Цей напрямок координують психологи, які пройшли фахове навчання в межах проєкту «Поруч» за програмою «Групи підтримки для батьків та дітей «Поруч», що реалізуються Представництвом Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні. Під час цих зустрічей учасники навчаються спеціальних практик «емоційного зцілення», їм пояснюють, як заспокоїтись попри небезпечні обставини, як подолати страх і тривогу. Такі психологічні техніки особливо ефективні для дітей, які пережили бомбардування та бачили жахливі речі, що несе війна.

You cannot copy content of this page