Житомирська область,
смт Пулини
Сьогодні:
Вівторок, 21 травня
icon clock21.04.2022
icon eye42
НОВИНИ

Депутати Пулинської селищної ради звернулися до священників московського патріархату щодо зміни канонічного статусу своїх церков

21 квітня відбулася 21 чергова сесія 8-го скликання Пулинської селищної ради. На ній були присутні 17 із 26 обраних депутатів, які розглянули кілька важливих питань. Одне з них стосувалося зміни канонічного статусу церков московського патріархату на території громади.

Депутати підготували звернення до священнослужителів і прихожан парафій Української православної церкви (московського патріархату), що діють на території Пулинської громади:

«Православна церква московського патріархату в Україні упродовж свого існування на теренах нашої держави виступала знаряддям пропаганди «русского міра», досі залишається провідною інформаційною силою у війні, яку веде російська федерація проти України. Для прикриття антидержавної діяльності структури російської православної церкви на теренах України УПЦ МП присвоїла собі назву «Українська православна церква». Внаслідок цієї умисної маніпуляції мільйони українців зазнають великої омани, оскільки переконані, що ходять до української церкви, а насправді перебувають в молитовній та євхаристійній єдності з московським патріархатом, глава якого Кирил благословив війну росії проти України. Прийняття рішення не поминати за Божественною літургією патріарха Кирила, не дає гарантії, що структура даної псевдо-церкви її очільника та багато «священнослужителів» не є  колабораціоністами та зрадниками. Предстоятель УПЦ (МП) Митрополит Онуфрій досі не зробив заяв та дій щодо виходу з під юрисдикції московського патріархату, що за церковними канонами робить усіх членів цієї структури опосередкованими учасниками цієї організації. Гинуть наші діти, тому майбутнє з росією та РПЦ – неможливе. Не підлягає поясненню, а тим більше виправданню, те, що центр і осередок Української православної церкви (московського патріархату) знаходиться в Москві і є складовою частиною, за статутом самої РПЦ, загальної структури російської Православної Церкви.

У сьогоднішні важкі дні ми бачимо, як об’єднуються люди, церкви різних конфесій, партії, різні організації для того, щоб працювати на благо перемоги України. Тому і священнослужителі, ті, хто є прикладом для людей, проповідують любов один до одного, мають показати приклад іншим і об’єднатись в єдине ціле для спільної мети. У нас є визнана Православна Церква України, яка служить своєму народу і двері її відкриті для усіх бажаючих та є єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії серед православних церков України. Православна Церква України керується Святим Письмом та Священним Переданням, канонами Православної церкви, Патріаршим та Синодальним Томосом, зберігає внутрішню єдність та закликає духовенство і вірних усі питання, які виникають, обговорювати та вирішувати в дусі заповіданої Господом нашим Ісусом Христом братньої любові, уникаючи розпалення ворожнечі, протистоянь та розділення.

Зважаючи на вищевикладене, з метою консолідації українського народу закликаємо священнослужителів Українських православних церков московського патріархату, розміщених на території Пулинської селищної територіальної громади, вчинити необхідні дії щодо зміни канонічного статусу церкви та виходу з московського патріархату. Ми, депутати Пулинської селищної ради, представляючи інтереси громади і держави Україна, не бажаємо бачити нічого московського в нашій країні. Парафіян зазначеної церкви закликаємо не підтримувати московський патріархат. Хочеться вірити, що між вами є свідомі люди, які здатні думати своїм розумом. Знайдіть в собі мужність сказати «НІ» – так, як це зробили багато вірян та священників ще у 2018-2019 роках, а також ті, які роблять це сьогодні і ми в єдності переможемо ворога.

Старостам сіл Пулинської селищної територіальної громади донести жителям своїх сіл, у яких присутні парафії УПЦ (МП), а також священнослужителям УПЦ (МП) дане звернення».

Звернення підтримали усі присутні 17 депутатів Пулинської селищної ради.

You cannot copy content of this page