You cannot copy content of this page

Громадяни України, що перебували в полоні, можуть одержати від держави 100 тисяч гривень

100 тисяч гривень грошової допомоги від уряду України можуть одержати особи, позбавлені особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України та/або Російської Федерації у зв’язку з громадською, політичною або професійною діяльністю вказаних осіб, а також члени їх сімей.

Про це інформує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції), яке здійснює зазначені виплати.

-Ця програма реально діє. Комісія засідає кожного місяця. Я подав документи і вже отримав кошти, – ділиться Володимир Грибан із Пулин. – Знаю, що на території Пулинщини є ще люди, які підпадають під цю програму і можуть одержати грошову допомогу. Часто наші земляки не знають законодавства, не звертаються за належною їм допомогою, не користуються своїми правами. Якщо їм потрібна порада у зборі документів, я охоче підкажу і допоможу. Бо хочеться, щоб кожен, хто був у полоні, скористався допомогою, яку надає держава. Як правило, такі люди потребують відновлення здоров’я і ці кошти не будуть зайвими.

На сайті міністерства зазначають, що щоб отримати кошти, особа, яка позбавлена особистої свободи, член сім’ї, близький родич або законний представник в інтересах такої особи звертаються до Мінреінтеграції з письмовим зверненням. Для звернення потрібні такі документи:

1.Копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України заявника:

– паспорт громадянина України;

– паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

– службовий паспорт України тощо.

  1. Документи, що підтверджують факт або обставини позбавлення особи особистої свободи:

– рішення суду;

– протокол затримання підозрюваного;

– довідка про звільнення особи з місця позбавлення волі тощо.

  1. Інші документи та/або інформація, які заявник вважає за потрібне додати до звернення:

– договір про надання правової допомоги;

– інформація, що підтверджує громадську, політичну або професійну діяльність особи;

– інформація із ЗМІ або соціальних мереж, що підтверджує незаконне затримання або утримання особи, позбавленої особистої свободи тощо.

  1. Копія індивідуального податкового номеру.
  2. Довідка з банку про відкриття рахунку.

Після опрацювання Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, звернення громадян розглядаються міжвідомчою комісією з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Адреса Мінреінтеграції: м. Київ, Чоколівський бульвар, 13. Задля отримання консультацій та кваліфікованих відповідей, що належать до компетенції Мінреінтеграції, громадяни можуть звертатися щовівторка і щочетверга з 15.00 до 17.00 за телефоном «гарячої лінії»: 0800 750 107.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

ІНШІ СТАТТІ ПО ЦІЙ ТЕМІ

Меню
RSS
Facebook
Twitter
Instagram
Telegram