Житомирська область,
смт Пулини
Сьогодні:
Понеділок, 22 кипня
icon clock23.02.2022
icon eye45
НОВИНИ

В Україні із 22 лютого почався призов резервістів під час особливого періоду

Президент Володимир Зеленський підписав указ про призов резервістів на військову службу в особливий період. Саме тому жителям Пулинщини із 22 лютого 2022 року необхідно з’явитися до військової установи за адресою: смт Пулини, вул. Шевченка, 130, тел.: (04131) 3-22-03. Подробиці нового призову нашому журналісту розповів очільник 6-го відділу Житомирського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Євгеній Молочківський.

– Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери, так і рядовий сержантський склад, – розповідає Євгеній Молочківський. – Максимальний термін служби 1 рік.

Резервісти оперативного резерву першої черги проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві.

Для прикладу: під час попередньої служби військовослужбовець був водієм-механіком у військовій частині А0000, тому призиватимуть його в цю ж частину, на цю ж військово облікову спеціальність.

За призваними резервістами зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітня плата.

Які дії резервістів?

Відповідно до Наказу Президента України, резервісти оперативного резерву мають самостійно з’явитись у свої військові частини або ТЦК та СП, за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку для явки у свій ТЦК.

Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених Законом, не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджуючі документи. За неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.

Резервісти оперативного резерву – це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, та набули певної військової облікової спеціальності.

Відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку дозволяє протягом доби призвати резервістів на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Право оголосити про такий призов має Президент України – Верховний Головнокомандувач ЗСУ.

You cannot copy content of this page