You cannot copy content of this page

Відеопроєкт ХАЩІ дістався Пулинщини

Декілька днів тому в мережі з’явилося пізнавальне відео під назвою «Українська Німеччина, що зникла. Лінія Сталіна». Мандрівник Володимир Кохан разом зі своїми однодумцями побував на Житомирщині. Тут дослідники шукали сліди німецьких колоністів. У фільмі неодноразово згадують Пулинський район, наводять цікаві історичні факти. На відео – неповторні поліські пейзажі, старовинні споруди, живе та цікаве спілкування з місцевими жителями.

Зйомка на Житомирщині відбувалася в рамках проєкту ХАЩІ. В. Кохан розповідає: «Більше десяти років ми з друзями маємо дивне для багатьох захоплення, блиндати (ходити, подорожувати) найглухішими куточками нашої держави та шукати в них загублену душу України, її містику, атмосферу, красу, злиденність, та насолоджуватися от-тою дивовижною енергетикою, якої нема в жодній іншій країні світу. Останніх пів року ми почали ще й знімати це все на відео, що переросло у проєкт ХАЩІ».

Експедиція на Житомирщину мала на меті привідкрити загалу маловідому сторінку історії часів, коли Волинь була своєрідною «маленькою Німеччиною». У фільмі В. Кохан зазначає, що Пулинський район був німецьким етнічним центром, що мав свою німецькомовну газету та школу. У 1911-1914 роках на Житомирщині проживало більше 200 тисяч німців. Як сталося, що сьогодні на цих землях їх майже не залишилося, і намагається з’ясувати команда пошуковців.

Свою подорож мандрівники розпочали з мальовничого села Гульськ, що розкинулося на берегах річки Случ. Саме тут знаходиться одна з наймогутніших оборонних споруд часів другої світової війни, також відома як «Гульська міна». У селах Новозелене та Поліянівка пошуковці відвідали старі німецькі кладовища, які знаходяться в занедбаному стані. У селі Сорочень досить непогано збереглася Лютеранська кірха (церква). Ця дерев’яна споруда була збудована ще у 1906 році. Зараз цей архітектурний об’єкт потребує реставрації «є шанс його зберегти та зробити туристичним місцем», говориться у фільмі.

Заздрівка (колись – Найдорф) крайнє село Хорошівського району, що нині межує з Пулинським, вразило знімальну групу чистотою та порядком. До місцевого діючого храму приїжджають німці з різних куточків світу, адже колись на цих землях жили їхні предки.

Завершується експедиція з пошуку слідів німецьких колоністів на Житомирщині екскурсією до села Ясна Поляна (колись Вацлавпіль). Кінцевим пунктом подорожі стало наше селище Пулини. Що ж цікавого побачили гості з Хмельницького та Києва у наших краях? Про це ви дізнаєтеся, переглянувши фільм «Українська Німеччина, що зникла. Лінія Сталіна».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

ІНШІ СТАТТІ ПО ЦІЙ ТЕМІ

Меню
RSS
Facebook
Twitter
Instagram
Telegram