You cannot copy content of this page

Шістдесят років разом: рецепт сімейного щастя родини Мосійчуків

Сьогодні ми відзначаємо Міжнародний день людей похилого віку. З цієї нагоди хочемо розповісти про подружжя Мосійчуків з села В’язовець Пулинського району, які разом ось уже 60 осеней.

Сонце виграє у шибках, витанцьовує промінням осінній вальс. В оселі тихо і спокійно, затишно і тепло. Степан Гнатович Мосійчук примружує очі та позираючи усміхнено на дружину Ганну Миколаївну, пригадує історію понад 60-річної давнини. Їхню зустріч, яка стала долею, поєднала серця і провадить однією на двох дорогою.

-Ми з братом йшли з клубу. І раптом тут в’язовецькою дорогою їде на велосипеді незнайома дівчина, – розповідає Степан Мосійчук. – Я її жартома зупинив: «Стій, куди їдеш?». Запитав чия і звідки. Розговорилися, пішли до клубу. Виявилося, що ми обоє в’язовецькі. Просто Ганну я раніше не бачив, бо вона працювала по наймах. Таке життя тоді було. В неї в сім’ї 7 дівчат росло, то працювали по людях, щоб прогодуватися. І в моїй сім’ї було 6 дітей.

-Ходили голодні й босі в школу. 4 класи вчилися у В’язовці, потім – до Ясної Поляни добиралися пішки, – пригадує Ганна Миколаївна. – А які колись зими були! То сніги і мороз, то скрізь вода. Тому й ноги болять зараз так, що важко ходити.

Почали закохані зустрічатися. Степан допомагав Ганні вдома по господарству, дрова заготовляв. А у вересні 1960 року розписалися. Без пишного весілля, без білої сукні, про яку так мріють дівчата. Бо ж у дівчини весною помер батько. Тому одружилися без гучних урочистостей, увечері посиділи родиною за столом. І ось уже 60 осеней як живуть разом. Степану 82 роки, а Ганні – 77-ий. Нещодавно Мосійчуки зустріли своє «діамантове» весілля.

-Мені не було й 17 років, як я вийшла заміж. Так хотілося мати самостійне життя і господарювати, – ділиться Ганна Миколаївна.

-Бідно наші батьки жили, не могли помогти. Ми самі старались. Настарались – троє дітей виростили, хату збудували, машину придбали і мотоцикла. Як я звів оселю, то приходили з села люди дивитися, бо дивина тоді була – цегляний будинок. У багатьох були дерев’яні хати з солом’яними стріхами.

Ганна Миколаївна 25 років проробила дояркою у В’язовці. Працювала і в хмелю – всього трудового стажу має 36 років. Одержала чимало грамот і похвальних листів. А чоловік, Степан Гнатович, ще підлітком трудився в колгоспі нарівні з дорослими. Ходив біля бичків, згодом став трактористом. 46 нелегких літ віддав колгоспу. Провчився 4 класи, і подальшу освіту змушений був здобувати у школі життя.

Прожити 60 років у шлюбі – непроста справа, гідна наслідування, захоплення та шани. Чи є таємниця або ж рецепт таких стосунків, які тримають чоловіка і жінку разом за будь-якої погоди і негоди? Ювіляри стверджують, що такою силою є любов!

-Від любові усе йде, – каже Степан Гнатович. – Любов – ото все життя! І в хворобах, і в радості бути разом. Говорити, радитися, займатися спільним справами, нерви один одному не тріпати.

-Ми все робимо разом. Чоловік пече, готує котлети і різні смачні новинки. Такі й діти в нас дружні, хороші та працьовиті: і картоплю викопають гуртом, і дров наріжуть – любо дивитися, серце радіє, – додає Ганна Миколаївна. – Ми тішимося, що гарна в нас родина. Наші діти – син Петро, дочки Аліна та Наталя, зяті, 6 онуків, 4 правнуків – це наша гордість і радість!

Господарство досі порають разом. Адже неодмінно треба рухатися, щось робити. Мають 2 свиней, багато качок. Діти приїздять на гостину у В’язовець, то дідусь з бабусею хочуть чимось смачненьким їх потішити.

На поріг Мосійчуків ступила 61-а осінь подружнього життя. Закружляють у жовтому падолисті роки, спогади разом пережитих щасливих миттєвостей і пройдених випробувань. Пригорнуться молодші покоління до своїх найрідніших, бажаючи їм довгих сонячних літ, помножених на двох. І повік нев’янучої любові – такої ж сильної, витривалої, розуміючої і непохитної, яку вони несуть крізь роки!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

ІНШІ СТАТТІ ПО ЦІЙ ТЕМІ

Меню
RSS
Facebook
Twitter
Instagram
Telegram