You cannot copy content of this page

Крутий відпочинок за копійки: у Курненській громаді розвивають зелений туризм

Старий млин у Стрибіжі

Літо триває. Через пандемію коронавірусу не всі жителі району наважуються їхати відпочивати на далеке море, а проводять відпустку вдома. Наш журналіст дізнався, що у Курненській громаді є чимало цікавих місць, де можна відпочити за копійки, витративши гроші лише на проїзд і харчування.

– Одним із пріоритетних напрямків роботи у громаді є розвиток зеленого туризму, – каже Курненський сільський голова Леонід Корзун. – На своїй території маємо багато цікавих та захоплюючих місць для відпочинку: в селі Стрибіж – старовинний млин, якому понад 100 років, родові екопоселення у Підлісному, де жителі створюють надзвичайні сади, приватний краєзнавчий музей у селі Великий Луг, неймовірної краси кар’єр неподалік села Грузливець, що отримав народну назву «Блакитна лагуна».

Вчителька історії Курненської школи Світлана Боковенко та вихованці краєзнавчого гуртка «Граніт» у 2019 році розробили спеціальний туристичний маршрут.

– Загальна протяжність маршруту становить 22 км по зручній дорозі з короткими зупинками в найбільш чарівних місцях, – розповідає Світлана Боковенко. – Мандрівка починається від центру села Курне. У Будинку культури облаштована унікальна етнокімната, в якій зберігаються речі минулої епохи.

Родовище біля Грузливця, де добувають пегматит

Затим туристів запрошуємо до околиць Грузливця, де знаходиться родовище пегматитів. Тут можна ознайомитись із повним циклом від видобування-подрібнення та транспортування до заводу-споживача сировини.

А ще є чудова можливість влітку поплавати та фотографуватися на фоні кар’єру, в якому вода має насичений бірюзовий колір.

Далі маршрут пролягає до околиці села Великий Луг. Тут знаходиться унікальне болото поблизу хатнища баби Ярини. У цьому місці ростуть рідкісні рослини.

Експонати краєзнавчого музею у селі Великий Луг

Затим слід завітати до краєзнавчого музею Дмитра Люшненка. Цей чоловік протягом багатьох років отримував від людей на зберігання речі їхніх предків: дерев’яні та металеві знаряддя праці, одяг і взуття, історичні документи тощо.

Із великої кількості експонатів краєзнавець у своєму будинку створив музей, який щороку відвідують жителі району різного віку.

Звідси шлях проходить повз трасу «Київ-Чоп». Саме тут поблизу автомагістралі росте одинока чорна береза, яка в Україні зустрічається вкрай рідко.

Перетнувши дорогу міжнародного значення вбік села Березова Гать та обминувши його, можна побувати на територїї заповідної зони – Яремів ліс. Тут ростуть дуже старі дуби, вік яких понад 200 років.

Туристів також зацікавить мандрівка до родових екопоселень у селі Підлісне. Кілька сімей з міста переїхали у сільську місцевість та намагаються жити в гармонії з природою.

– Ми використовуємо альтернативну енергію, харчуємося за рахунок органічного сільського господарства. На земельних ділянках вирощуємо незвичні для місцевих жителів овочі, фрукти, рослини, кущі, дерева – усього понад 300 різних видів, – розповідає екопоселенець Степан Сірик. – Кожна сім’я на своїй землі має свій райський сад. Наприклад, у минулому році висадили алею хурми. Також є багато сортів ягідних кущів, зокрема жимолості, лохини. Хтось саджає хвойні рослини. На городах дозріває турнепс, ріпа. Інколи приїздять люди з міста та захоплюються тим, що росте у нас. Повертаються додому у захваті, наче побували у ботанічному саду.

Зупинок, які заплановані по маршруту, буде значно більше. Зокрема з’являться місця, де можна пообідати та лишитися на ночівлю. Адже територія Курненської громади – велика, і протягом одного дня не вдасться усюди побувати.

– Туристичний маршрут можна пройти пішки або проїхати велосипедом. І таких цікавих шляхів може бути кілька, адже на території громади є також старовинні храми та 100-річний млин, що зберігся до нашого часу, – мовить Світлана Боковенко. – Зелений туризм має багато переваг, зокрема цей напрямок корисний людям, які можуть добре відпочити, не витрачаючи великі гроші на поїздки до популярних місць в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

ІНШІ СТАТТІ ПО ЦІЙ ТЕМІ

Меню
RSS
Facebook
Twitter
Instagram
Telegram