You cannot copy content of this page

Житель Курного Микола Іванисько на 160 га землі вирощує овочі та зернові культури

День працівників сільського господарства України – професійне свято трудівників агроформувань, підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних, водогосподарських та обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу Пулинщини. Відзначається 15 листопада. Це свято всіх, хто розумом і руками, серцем і душею щодня долучається до важливих аграрних справ. Одним із таких аграріїв є 60-літній житель села Курне Микола Іванисько. Він багато років займається вирощуванням зернових культур та овочів. Про важкі аграрні будні чоловік розповів нашому журналісту.

– Я став підприємцем у 2006 році, – мовить Микола Іванисько. – Чимало років працював у колгоспі. А потім так склалися обставини, що потрібно було щось кардинально змінювати у житті, допомагати дітям швидше ставати на ноги. І тоді вирішив зайнятися аграрною справою. Важко було починати. Спочатку посадив на 2,5 сотках капусту. Виросла славна. Усю продав на ринку в Довбиші. Потім вирішив орендувати землю у місцевих жителів, сіяти зернові культури та вирощувати овочі. Діло закрутилося. І от сьогодні вже маю в обробітку 160 гектарів землі.

Микола Броніславович має власну техніку – комбайна, трактора, сівалку та комплектуючі засоби до них. Землю обробляє сам. Вирощує картоплю, капусту, огірки, помідори. Щороку вдається зібрати понад 10 тонн врожаю.

– Вирощену продукцію через відкриті тендерні закупівлі продаю в установи для відбування покарань у місті Житомирі, – розповідає далі Микола Іванисько. – Також сію ячмінь, овес, пшеницю та сою. З людьми, в яких орендую землю, вчасно розраховуюся. Допомагаю, реагую на усі звернення. Комусь потрібні кошти на лікування, а декому потрібно виорати город. Нікому жодного разу не відмовив. Роблю усе по-людськи!

Досвідченому аграрію у повсякденних турботах допомагають дружина Олена та діти.

– Основну важку роботу виконую сам, – зазначає пан Микола. – Бути аграрієм – це значить раніше вставати, увесь день важко працювати і пізніше йти відпочивати! Трохи втомився від усього цього. Адже є чимало нюансів, які заважають успішній та продуктивній роботі. То погода часто впливає на врожайність – дощем заливає, а потім кілька місяців сонце пече. Хотів би купити більш потужнішу техніку, щоб легше було обробляти поля, так завеликі відсотки кредитування – 28-32% – і доводиться відмовитися від такої ідеї. Ціни змінюються щосезону: як вродять овочі, то ціна – копійки і не знаєш куди подіти врожай. Аграрний бізнес – дуже непередбачуваний, а робота – завжди важка і без вихідних. Тому хочеться, щоб сільськогосподарська праця на землі більше цінувалася у нашій країні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

ІНШІ СТАТТІ ПО ЦІЙ ТЕМІ

Меню
RSS
Facebook
Twitter
Instagram
Telegram