You cannot copy content of this page

Як надати першу допомогу до приїзду швидкої

У наш час вміння надати невідкладну медичну допомогу набуває особливого значення. Ці знання необхідні у повсякденному житті: допомога у дорожньо-транспортній пригоді, зупинка кровотечі, переломи кінцівок, запаморочення та інші критичні ситуації.

На сайті Міністерства охорони здоров’я зазначається, що допомога надана протягом перших 4 хвилин збільшує шанси на порятунок на 30%.

Що слід зробити до приїзду швидкої нашому журналісту розповіла директор КНП «Центр Первинної медико-санітарної допомоги» Пулинської районної ради Людмила Кульбовська: «Щоб надати медичну допомогу в першу чергу  не потрібно панікувати. Якщо побачили, що людина лежить на землі, надайте тілу горизонтальне положення, забезпечте доступ повітря, за необхідності розстібніть верхній одяг, не забудьте перевірити чи людина в свідомості, чи дихає і тоді викликайте швидку».

Також лікарка зазначила, що при цьому не потрібно забувати про власну безпеку, тому заходити до постраждалого слід від голови. Уникати контакту з рвотними масами чи кров’ю. Якщо людина без свідомості, то дії такі ж самі. Проводити штучне дихання чи масаж серця дозволяється лише тоді, коли є певні навички. Якщо ж сумніваєтесь, то краще за це не братися.

Л. Кульбовська говорить, що у ситуаціїі коли людині просто запаморочилась голова, то варто посадити її, заспокоїти, дати випити води. У будь-якому випадку потрібно діяти рішуче і спокійно. Тільки тоді допомога буде доцільною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

ІНШІ СТАТТІ ПО ЦІЙ ТЕМІ

Меню
RSS
Facebook
Twitter
Instagram
Telegram