You cannot copy content of this page

Фундамент родини Морозів з Пулин – любов, довіра та повага

Сім’я – це основа будь-якого суспільства. Саме з сім’ї починається виховання і шлях дитини. Від батьків малюк уперше дізнається про добро і зло, вчиться справедливості, засвоює норми поведінки. У сім’ї закладаються основи розвитку майбутньої особистості. А ось якими вони будуть – залежить від взаємин батьків та дітей.

У багатодітній родині Морозів з Пулин відносини побудовані на повазі, підтримці і доброзичливості. Батьки Віктор Михайлович та Олена Володимирівна працюють на відповідальних посадах. Олена Володимирівна – директорка Пулинської районної філії обласного центру зайнятості, депутатка селищної ради, очолює громадську організацію – жіночу районну раду, часто виступає ведучою на святах. Віктор Михайлович – директор Івановицької школи. Попри зайнятість і велику кількість службових обов’язків вони є чудовими батьками трьох мужніх синів та найменшої красуні-донечки.

Церемонія одруження Олени та Віктора

1991 рік. Юлянівський ліс, романтика, гітара, велике нічне вогнище районних туристських змагань поєднали два серця – старшої піонервожатої Старомайданської школи Олени та військового керівника Андріївської школи Віктора. Молоді педагоги привезли команди дітей зі своїх шкіл. А за рік у червні Віктор та Олена одружилися.

Через 2 роки після одруження народився старший син Паша.

-На ньому ми вчились бути батьками, – ділиться Олена Мороз. – З дитинства наш старший син мріяв присвятити своє життя футболу. Адже завжди свій вільний час проводив з м’ячем, грав у команді «Заповіт». Проте на той момент ми з чоловіком, на жаль, не розділяли вибір сина. Оскільки вважали, що футболіст – не надто престижна професія і хотіли для сина кращого майбутнього. Тому згодом Павло освоїв навики різьби по дереву, закінчив Житомирський технологічний коледж, а згодом Київський університет біоресурсів та природокористування. Призвали на строкову військову службу до Національної гвардії України, де він підписав перший контракт, і зараз вже старший сержант, працює в Житомирській військовій частині Національної гвардії України. За гарну службу занесений на дошку пошани. Має чудову дружину Юлю, з якою зустрічався ще зі школи.

Коли Паші було 3 роки, сім’я Морозів поповнюється сином Миколою. Як розповідають батьки, Коля більш говіркий та має прямолінійний характер. У дитинстві захоплювався танцями. Закінчивши Житомирський педагогічний ліцей, не пішов до педагогічного університету, а до військкомату.

-Ми до останнього не знали про рішення сина, адже він підписав контракт, не порадившись з нами, – розповідає Олена Володимирівна. – Чи то було патріотичне піднесення в країні після Майдану, чи юнацький патріотизм, але в 19 років він підписав контракт, і в складі 30-ї механізованої бригади з вересня 2016 по червень 2017 року брав участь у бойових діях в зоні проведення АТО.

Чи завдяки батьківським молитвам, чи вдачі Миколи, все обійшлось. Уже з вересня 2017 року за рекомендацією комбата 30 бригади він став курсантом Харківського національного університету повітряних сил ім. Кожедуба, і разом з іншими майбутніми молодими офіцерами прагне змінити Збройні Сили України на краще.

Віктор Мороз з синами

Ще через 7 років у Морозів з’явився третій син Назар. Нині він – десятикласник Пулинської школи, в учнівському самоврядуванні очолює сектор дисципліни і порядку. Відповідальний, надійний і справедливий – так характеризують його класний керівник і директор.

-У 2 класі я записала Назара у хореографічний колектив «Колорит» до Максима Сергійовича Пташнюка, – говорить мама. – Походивши кілька місяців, син залишив заняття через те, що «танці для дівчат». А вже через рік він… сам знову записався до «Колориту». Під впливом Максима Сергійовича син дуже швидко подорослішав, став відповідальним і організованим. Досі активно займається в зразковому хореографічному колективі «Колорит». Також Назар є успішним спортсменом, надає перевагу легкій атлетиці. Неодноразово їздив на районні та обласні змагання. Проте в майбутньому хоче бути саме хореографом.

Учасники шкільних змагань «Тато, мама і я – спортивна сім’я»

Довгоочікувана донечка Анютка ощасливила батьків 9 років тому. В Ані дуже цілеспрямований характер. Вона бере активну участь майже у всіх шкільних конкурсах. І коли одного разу, прийшовши зі школи, донечка повідомила, що треба взяти участь у змаганнях «Тато, мама і я – спортивна сім’я», ніхто з батьків навіть не заперечував. І саме ця наполегливість, дружелюбність і повага один до одного допомогли їм отримати І місце. З 4 років Аня займається танцями, освоює навики вокалу, пробує себе в декламуванні віршів, вчиться вишивати бісером та активно допомагає матусі в домашніх справах.

Основою у вихованні дітей батьки обрали довіру і повагу. «Навіть якщо хтось з нас скаже щось, а іншому це не сподобається, ми ніколи не обговорюємо це перед дітьми. Спокійно шукаємо компроміс, – розповідає Олена Володимирівна. – Ми завжди ставились до дітей без зайвої суворості. Проте чоловік постійно їм говорив : «Перед тим, як щось зробити, подумай краще, як на це відреагують твої батьки». Тому й діти прислухались до нас і старались не розчаровувати».

Олена Мороз з донечкою Анею

Велика радість для Морозів зібратися родиною та відпочити разом на лоні природи. Зазвичай вони вибирають хороше місце, і першим ділом, наводять там порядок, а потім уже розводять багаття, смажать картоплю і шашлики. Або ж якщо це рибалка, то люблять на вогні готувати рибу чи ж варили юшку.

-Ще однією нашою традицією, яку запровадила мама чоловіка Лариса Миколаївна, є сімейне ліплення пельменів, – каже Олена Мороз. – Ми всі гуртом збирались, я, чоловік, діти і ліпили велику кількість пельменів. Одного разу зліпили понад тисячу! Потім уже всі гуртом і ласували тим, над чим трудились. Зараз полюбляємо спільний перегляд фільмів, переважно фантастичних. Бачили б ви, як швидко робляться всі домашні справи, коли кожен підганяє інших, бо фільм уже завантажений.

Вільний час у Віктора Михайловича та Олени Володимирівни буває нечасто. Адже вони тримають ще й чимале господарство, обробляють город. Бо хочуть, щоб діти їли натуральну їжу. Але коли з’являється вільна хвилина, Олена Володимирівна любить читати вірші і новели, вишивати бісером. Віктор Михайлович захоплюється історією, багато читає та дивиться різні історичні передачі. А ще має власну пасіку, солоденьким медом з якої Морози пригощають рідних, близьких та друзів.

Віктор Мороз переконаний, що сім’я – це сенс життя.

-Жодні особисті досягнення і щастя не замінять радості та гордості за дитину, – вважає глава сім’ї. – Проте відповідальність і розуміння – це перш за все. Я завжди говорю своїм дітям: «По вас – мене судять». Також саме батьковий авторитет багато допомагав мені в житті.

На думку Віктора Михайловича, в родині головне це – довіра. Слід прислухатись один до одного, розуміти, шукати компроміси, аби уникати сварок. Адже щаслива сім’я – це розуміння і взаємодопомога.

-Потрібно спокійно обговорювати будь-які проблеми, не ділити роботу на «жіночу» і «чоловічу», – каже Віктор Мороз. – Необхідно бути взаємоввічливими та допомагати один одному. Прикладом і авторитетом для мене завжди є мама Валентина Миколаївна – мудрий педагог і надзвичайно сильна жінка. Своїм трьом дітям та двом племінникам, яких взяла під опіку, завжди ставила «високу планку» в житті. Саме їй я хочу подякувати за великі і маленькі успіхи моєї родини!

По-справжньому щасливою можна назвати сім’ю, в якій всі члени сім’ї підтримують один одного, спільно проживають радісні і сумні події життя. У щасливих сім’ях завжди знайдуться спільні інтереси і теми для обговорення. Їм не потрібно довго придумувати заняття для дозвілля, тому що батькам і дітям завжди весело і цікаво разом. Тож нехай Ваша сім’я і кожна родина Пулинщини ніколи не зазнає біди та нещастя, а живе завжди в мирі, добробуті та любові!

Підготувала Ліля Чижевська

Фото з архіву родини Морозів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

ІНШІ СТАТТІ ПО ЦІЙ ТЕМІ

Меню
RSS
Facebook
Twitter
Instagram
Telegram