You cannot copy content of this page

Тетірській дискотеці «Олімп» виповнилося 40 років

Тетірська дискотека «Олімп» у лютому відзначає свій 40-річний ювілей. У 80-90-роки ХХ століття вона була однією з найкращих в Житомирській області, збирала сотні молодих людей на відпочинок й тематичні вечори. Для багатьох з них «Олімп» став частиною і стилем життя.

Про народження «Олімпу» та досягнення дискотеки, що колись гучно «гриміла» на весь район і область, ділиться Ярослав Болембах, якому належить ідея створення дискотеки в Тетірці.

– Ідею створення дискотеки підтримали тодішні голова сільської ради С.Ліневич і старший механік колгоспу «Переможець» Й. Орищук. Вони на свої кошти придбали програвач-підсилювач «Радіотехніка» за 760 карбованців, – пригадує Ярослав Болембах. – Запросили голову колгоспу Ф. Маліновського на відкриття дискотеки. Ця нова справа йому сподобалася, гроші колгосп відшкодував і в подальшому фінансував дискотеку. Дебют відбувся в першу суботу лютого 1980 року. Це був олімпійський рік, тому й дискотеку назвали «Олімп».

Ярослав Болембах зазначає, що такий відпочинок одразу сподобався молоді. На підтримку дискотеки збирали кошти, організовували суботники. «Олімп» підтримала і влада.

У 80-ті роки сільська дискотека ставала лауреатом трьох обласних конкурсів з підготовленими тематичними програмами.

– Протягом 1980-1987 років ми працювали в сільському Будинку культури. За цей період було проведено 313 дискотек, які відвідали приблизно 14600 чоловік. Лунало понад 9 тисяч пісень. Придбано апаратури на суму 5 тисяч карбованців, створено потужну світломузику – 42 великі лампочки та більше 1500 малих, – розповідає Ярослав Болембах. – Під час дискотеки було організовано чергування задля дотримання належного порядку.

У 1987 році розпочали капітальний ремонт Будинку культури і нам довелося проводити вечори в фойє закладу культури. Одночасно в 1988-89 роках тривало будівництво нового відеозалу силами колгоспу «Переможець» під керівництвом Л. Борецького. Зал відкрили наприкінці січня 1990 року.

Дискотека стала платною – 1 карбованець за вхід. У 1990-95 рр. – кращий зал області. Вечори проводили В. Подейко і А. Ковбасюк, – каже засновник дискотеки.

Проте в липні 1995 року страшна пожежа знищила зал. У 1996 році силами вчителів (бригадир П. Шевчук) відбудовано «Олімп», який став суто шкільною дискотекою. В честь відродження «Олімпу» з ініціативи Я. Болембаха започаткували нову традицію – проведення турніру ветеранів області з футболу.

У 2000 році дискотека урочисто святкувала своє 20-річчя. На свято завітали дискотечники минулих літ. Знову з’явилася сцена, глобус, миготіли 500 різнокольорових лампочок, апаратура, світломузика, придбані за кошти учнів і вчителів.

Нині багато тодішньої молоді 80-х, яка охоче відвідувала «Олімп», мають дорослих дітей і виховують онуків. Але з теплом і ностальгією згадують яскраві часи своєї молодості та незабутню дискотеку «Олімп».

Фото з архіву Ярослава Болембаха

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

ІНШІ СТАТТІ ПО ЦІЙ ТЕМІ

Меню
RSS
Facebook
Twitter
Instagram
Telegram