You cannot copy content of this page

Селянам продають за 15 тисяч гривень корови, молоко від яких не можна пити

У 2018 році на небезпечну інфекційну хворобу лейкоз у районі захворіло 25 голів ВРХ, а від початку 2019-го – 19. Таку інформацію нашому журналісту надав начальник Пулинського районного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Лігута.

– Кілька хворих корів селяни купили у «різунів», – мовить О. Лігута. –Підприємливі торгаші купляють хвору худобу приблизно за вісім тисяч гривень, привозять новим господарям, кажуть, що здорова, і продають за 15! Тому ніколи не купуйте тварин без документів.

– Чи можна визначити, що корова є хворою, оглянувши ззовні?

– Ні, не фахівцю це важко зробити. Адже від моменту зараження до загибелі тварини може минути від кількох місяців до восьми років, а візуальні зміни починають відбуватися з худобою на останніх стадіях хвороби. Перш, ніж купити, просіть надати медичну довідку і ветеринарний паспорт.

– Молоко від хворих тварин категорично не можна пити. Де у Пулинах купити безпечну молочну продукцію?

– На ринку. Тут знаходиться лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, яка не допускає молочну сировину до продажу без надання необхідних медичних довідок. Покупець, купуючи сир чи сметану, може поцікавитися про наявність експертного висновку. У ньому буде зазначено чи допущений товар до реалізації. Так само слід вчиняти, коли купуєте щось у магазині чи на стихійному базарі. Якщо продавець не надає документа, то краще не купуйте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

ІНШІ СТАТТІ ПО ЦІЙ ТЕМІ

Меню
RSS
Facebook
Twitter
Instagram
Telegram