You cannot copy content of this page

Пулинська школа мистецтв: шлях у 50 років

У 2019 році Пулинська школа мистецтв святкує 50-річний ювілей.

Як розповідає Марія Кулаківська(Лейченко), директор школи (1981-1999 рр.) серпневого ранку 1969 року в районному Будинку культури об 11 годині відбулися вступні екзамени з набору дітей у музичну школу. Цьому передувало оголошення в газеті «Вісті». На екзамен прийшло 25 дітей, 20 з яких було зараховано. Першого вересня при будинку піонерів розпочалися заняття учнів музичної школи, директором якої став І. Мамайчук.

“Свого приміщення не мали. Аж 26 грудня 1969 року перейшли в своє приміщення – в центрі Червоноармійська, у колишню будівлю відділу внутрішніх справ.

З поповненням викладацького складу у школі починаються функціонувати відділи: народний, фортепіанний, теоретичний, діє кінофотоклуб. Водночас при районному будинку культури колектив розгорнув активну роботу з розвитку художньої самодіяльності: почав діяти ансамбль, агітбригада, викладачі працювали з організаціями над створенням нових колективів, виїжджають з концертами по району.

Невдовзі при школі з’явилися ансамбль бандуристів, дуети баяністів, тріо бандуристів з викладачів та учнів. Відкриваються філіали дитячої музичної школи в селах Стрибіж і Андріївка. З’являються професійні колективи , хор-ланка в с. Великий Луг – керівник І. Ф. Мамайчук, які виступають на республіканській сцені, отримуючи найвищі нагороди. Почав діяти клуб юного музиканта, хор хлопчиків.

Дев’яності роки видалися важкими. Особливо 1997. Школі виділено 7 тисяч гривень на рік, яких було вкрай мало. Довелося скорочувати навчальні плани, деякі дисципліни вилучати з плану. Скорочено було і колектив з 24 до 11 працівників, всіх переведено на 0,5-0,75 ставки. Підвищено батьківську плату за навчання дітей. Школа була відключена від опалення, телефонного зв’язку. Ми одержували заробітну плату продуктами (борошном, цукром і гороховою крупою) та промисловими товарами”, – згадує Марія Кулаківська.

Нині в Пулинській школі мистецтв Пулинської селищної ради навчається 104 учні. Директор школи – В. М. Бернацький. Працюють відділи: вокальний (викладач Я. О. Сомплавська); фортепіанний (викладачі О. М. Адамович, С. П. Северин, Л. В. Кот); народний (В. М. Бернацький); художній (викладач О. М. Рачкован); хореографічний (Л. М. Хорощук і Х. С. Костриця).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

ІНШІ СТАТТІ ПО ЦІЙ ТЕМІ

Меню
RSS
Facebook
Twitter
Instagram
Telegram