You cannot copy content of this page

Білий аркуш чи чорна крапка? Вибір за кожним з нас ®

29.10.2017 Олександра Станіславовича Гаврилюка обрали селищним головою Пулинської об’єднаної територіальної громади (далі – ОТГ). Минуло майже три роки з цього часу. Якими були ці роки життя нашої громади, що вдалося зробити, а що тільки планується – про це дізнаємося в розмові з очільником громади.

– Олександре Станіславовичу, ось і промайнуло три роки з часу, коли Вас обрали селищним головою Пулинської ОТГ. Які здобутки нашої громади за цей час, а що тільки планується зробити? Нашу розмову пропоную розпочати зі школи, яка стала окрасою нашого селища.

– Так, дійсно, 1 вересня 2020 року після капітального ремонту свої двері знову відчинила Пулинська школа. На її території оновили сквери, облаштували лавочки, побудували майданчик для волейболу, баскетболу та великого тенісу, багатофункціональний майданчик зі спортивними тренажерами. Однак цьому передувала значна та системна робота. Згадую, як я ініціював проведення експертного технічного обстеження центрального корпусу школи, за результатами якого дане приміщення виявилось аварійним. Перше враження – шок, який, щоправда, відразу змінився на бажання працювати і провести реконструкцію школи.

Після місяців напруженої спільної праці з замовником та підрядником, ми маємо сучасну школу, загальна вартість будівництва якої склала 38,5 млн грн. З місцевого бюджету на будівництво школи витратили 5,3 млн грн. Решта коштів надійшла з Державного бюджету України.

Крім того, додатково за рахунок коштів бюджету ОТГ у розмірі 1,6 млн грн придбали меблі, провели ремонт актової зали, капітальний ремонт внутрішнього туалету школи.

Варто відповісти на слова критиків щодо незначної частки коштів місцевого бюджету у співвідношенні до загальної вартості об’єкту. Критика не є справедливою. Для ОТГ – це значні кошти. Однак, звичайно ж, без допомоги держави такий проєкт реалізувати будь-якій громаді практично неможливо.

У майбутньому плануємо продовжити внутрішній капітальний ремонт Пулинської школи та провести капітальний ремонт приміщення початкових класів.

Що вдалося зробити в інших закладах освіти ОТГ?

– Матеріально-технічна база закладів освіти суттєво покращилася. У 13 закладів придбали електричні плити, в 10 – холодильники. Загальна кількість куплених ноутбуків та планшетів – 47, моноблоків – 11, персональних комп’ютерів – 15, класних дошок – 42, мультимедійних дошок – 19, комплектів парт та стільців – 588, твердопаливних котлів – 3.

Провели сучасний ремонт харчоблоку та їдальні Івановицької школи, придбали нову вентиляційну систему, відремонтували теплотрасу та опалювальну систему, у частині приміщення встановили енергозберігаючі вікна.

У Староолександрівській школі здійснили ремонт даху та харчоблоку, системи водопостачання. Естетичного вигляду набула відремонтована спортивна зала Сколобівської школи. Провели поточний ремонт приміщень Очеретянської та Чернявської філій Пулинської школи. Відремонтували опалювальну та вентиляційну систему Вацлавпільської гімназії.

Привабливо виглядають актова зала, коридори та фойє Кошелівської школи. Для харчоблоку даного закладу закупили нову вентиляційну систему. Частину приміщення утеплили енергозберігаючими вікнами. Провели ремонт шкільного автобуса.

Якщо говорити про заклади дошкільної освіти, то слід відмітити наступне. У Пулинському садочку №1 «Ялинка» провели частину капітального ремонту закладу (виконали ремонт лівого крила підвального приміщення та встановили зливну систему дощової води). У Пулинському садочку №2 «Сонечко» замінили твердопаливний котел, встановили систему відеоспостереження, утеплили приміщення закладу (встановили частину енергозберігаючих вікон).

У Кошелівському садочку встановили нові вхідні двері, провели ремонт опалювальної системи. Такі ж двері встановили і у Чернявському садочку. В даному закладі замінили твердопаливний котел.

Багато праці доклали до ремонту приміщення садочку у с.Очеретянка. Зробили сучасний ремонт спальні, ігрової кімнати, навчальних кабінетів та стелі в актовій залі, встановили твердопаливний котел, відремонтували опалювальну систему.

Значний обсяг робіт провели в Івановицькому садочку «Струмочок». Зокрема замінили твердопаливний котел, провели ремонт системи опалення та каналізаційної системи, встановили паркан, обладнали харчоблок у приміщенні закладу, оновили актову залу. Привабливим став і зовнішній вигляд садочка.

У с. Зелена Поляна садочок перенесли в приміщення школи. Заклад утеплили новими енергозберігаючими вікнами, встановили двері, провели ремонт даху та системи опалення.

Для надання допомоги дітям з особливими освітніми потребами відкрили Пулинський інклюзивно-ресурсний центр.

Громада також піклується про творчу й обдаровану молодь. Маємо свій Центр дитячої та юнацької творчості.

Навчання та здоров’я дітей – пріоритетний напрямок розвитку громади, тому у школах та садочках зробили дійсно багато і перелічувати все це можна довго.

У планах – будівництво котельні у школі с. Стара Олександрівка, ремонт харчоблоку та спортивної зали в Кошелівській школі, заміна твердопаливного котла у Сколобівській школі, закінчити утеплення Івановицької школи із заміною вікон на енергозберігаючі та провести ремонт теплотраси, придбання автобуса для Вацлавпільської гімназії та ремонт даху корпусу початкових класів, будівництво внутрішнього санвузла в Очеретянській філії, придбання дитячого ігрового майданчика для Чернявської філії.

Багато задумів є і по закладах дошкільної освіти. Потрібно закінчити капітальний ремонт Пулинського садочка №1 «Ялинка». В перспективі – термосанація Пулинського садочка №2 «Сонечко». Потребують ремонту даху Очеретянський, Івановицький, Староолександрівський садочки.

Усі школи ОТГ підключили до мережі Інтернет. На часі – підключення до мережі Інтернет закладів дошкільної освіти.

– Однією з болючих тем для нашої країни є дороги. Розкажіть про стан автомобільних доріг ОТГ.

– Вважаю, що майже кожен власник автомобіля відчув за останні три роки покращення стану автомобільних доріг ОТГ. Здійснили капітальний ремонт доріг у смт Пулини (вул. Освіти, вул. Панаса Мирного, вул. Шевченка), с. Ягодинка. Провели також капітальний ремонт під’їзної дороги до с. Очеретянка. Продовжуються роботи з ремонту дороги від смт Пулини до с. Кошелівка через с.В’язовець. На сесії ради виділили 1,2 млн грн на співфінансування даної дороги. До кінця року буде виділено ще 500 тис. грн.

Більше 6 тис. тонн відсіву висипали на дороги комунального значення в населених пунктах ОТГ. Встановили 6 автобусних зупинок (с. Рад. Болярка, с. Ясенівка, с. Стара Олександрівка та 3 – у смт Пулини), відремонтували – 2 (с. Веснянка, с. Стара Олександрівка). На дорогах ОТГ оновили 250 дорожніх знаків.

Розумію, що доріг з незадовільним покриттям залишається багато, тому роботу буде продовжено, а кількість відремонтованих доріг ОТГ збільшуватиметься.

Окремо хотілося б відмітити, що дороги від смт Пулини у напрямку с. Ясна Поляна, с. Івановичі, с. Стара Олександрівка не є комунальними дорогами, у зв’язку з чим селищна рада не має права самостійно їх ремонтувати, а лише може співфінансувати такий ремонт. Я особисто постійно ініціюю питання ремонту даних доріг. Ідеально було б розпочати у наступному році ремонт дороги від смт Пулини у напрямку траси Київ-Чоп через с.Буряківка, с. Стара Олександрівка, с. Ялинівка, с. Юлянівка.

– Від жителів селища можна почути незадоволення якістю тротуарів. Що вдалося вже зробити? Що планується?

– Здійснили благоустрій та ремонт тротуарів по вул. Незалежності в центрі смт Пулини (від приміщення «Авен-Єзер» до поліклініки), тротуарів по вул. Шевченка у напрямку ринку, по вул. Незалежності – у напрямку лікарні.

Ремонт тротуарів провели у меншій кількості, ніж хотілося б, тому це один з пріоритетів. Уже розробили проект благоустрою по вул. Шевченка (від казначейства до магазину «Ванда»), який включає ремонт тротуарів та облаштування зупинок для автомобілів. Дане будівництво розпочнеться у 2021 році.

– Неодноразово від знайомих жителів сусідніх районних центрів нашої області чую невдоволення частою відсутністю води у багатоквартирних будинках, наявністю поривів водопровідної мережі. Який стан водопровідної мережі у смт Пулини?

– 7 км водопровідної мереж замінили, 21 км – збудували з нуля. Протяжність водопровідної мережі станом на сьогодні становить 28 км. Функціонують 3 постійно діючі свердловини. Реконструювали водонапірну вежу. Мабуть, жителі смт Пулини вже забули про те, як декілька років тому пориви водопровідної мережі з’являлися майже кожного дня, що зумовлювало необхідність «постійного риття асфальту» та неможливість забезпечення нормального водопостачання. Тому водопровідна мережа – це гордість.

Проте, враховуючи незначну кількість опадів протягом останніх років, проблема водопостачання у населених пунктах громади існує. Тому проведення водопровідних мереж з облаштуванням свердловин у селах громади та розширення мережі у смт Пулини – це необхідність та пріоритет.

– А як можна охарактеризувати якість питної води у смт Пулини?

– Після відкриття станції очистки води її якість значно підвищилася. Особисто я використовую для приготування їжі воду з водопровідної мережі.

– Який стан зовнішнього освітлення у населених пунктах ОТГ?

– Я вважаю, що за останні роки зробили у даному напрямку дуже багато. У першу чергу, хотілося б відмітити, що встановили зовнішнє освітлення у с. Пулино-Гута та с. Чернявка, де жодна лампочка не світилася. Збільшили кількість вулиць із зовнішнім освітленням у селах: Зелена Поляна, Очеретянка, Івановичі, Ялинівка, Колодіївка, Буряківка, Веселе, Ягодинка, Стара Олександрівка та в смт Пулини (вул. Покровська, вул. С. Ковнацького, пров. Чайковського). За 5 років плануємо зробити освітлення майже у всіх населених пунктах ОТГ.

– Що Ви можете сказати з приводу земельних питань?

– Одними з перших в області ми розпочали займатись підготовкою земельних ділянок для здачі в оренду. Протягом 2019-2020 років відбулися земельні аукціони по 39 земельних ділянках, здали в оренду 878 га земель комунальної власності, завдяки чому до бюджету громади щорічно будуть надходити кошти в сумі 2 млн 207 тис. грн.

– Ви полюбляєте та завжди підтримуєте спорт. Чи вдалося за останні роки збільшити спортивну базу? Якими є спортивні досягнення ОТГ?

– Так, спорт я люблю з дитинства, тому не забуваю про нього і зараз. Особиста підтримка спортсменам ОТГ завжди гарантована. Тому приємно, що є і значні досягнення. Наша громада зайняла друге місце в змаганнях «Краща спортивна громада Житомирщини». На всеукраїнських змаганнях серед ОТГ у Вінниці Пулинська громада посіла почесне друге місце. Наші спортсмени – постійні призери обласних змагань. І як наслідок, місце в кабінеті, відведене для завойованих кубків, вже необхідно розширювати.

Слід також відмітити, що здійснюється фінансова підтримка футбольних команд «Фанат» та «Пулини».

Спортивна база ОТГ за останні роки збільшилася. Вдалося побудувати два майданчики зі штучним покриттям для міні-футболу у смт Пулини та с. Кошелівка. Придбали тренажери, які встановили на селищному стадіоні. Побудували спортивний майданчик для волейболу, баскетболу та великого тенісу, майданчик з тренажерами біля Пулинської школи.

– Чи реальним є завершення будівництва приміщення на селищному стадіоні?

– Так, це одне з завдань. У найближчих планах – переглянути проектно-кошторисну документацію, а у 2021 році – провести тендер та розпочати будівництво.

 – Триває епідемія Covid-19. Як переживає ці нелегкі часи Пулинська ОТГ?

– Після початку епідемії сесія селищної ради виділила додаткові фінансові ресурси для підтримки закладів медицини, що функціонують на території ОТГ. У всі заклади освіти громади закупили безконтактні термометри, дезінфікуючі та гігієнічні засоби. Селищна рада відслідковує ситуацію щодо рівня захворюваності на території ОТГ та оперативно реагує на неї.

– Яка ситуація з закладами культури ОТГ?

– У громаді вдалося зберегти мережу і структуру закладів культури, покращити матеріально-технічну базу. Провели поточний ремонт сцени, утеплення стелі, встановили ультрафіолетовий обігрів глядацької зали та сцени у Пулинському будинку культури. Придбали музичну апаратуру у клуби с. Чернявка, с. Пулино-Гута, с. Стара Олександрівка, с. Очеретянка, встановили опалення в клубі с. Сколобів, замінили вікна в клубі с.Нарцизівка, відремонтували підлогу у будинку культури с. Ясна Поляна, реставрували фундамент та сходи в Івановицькому будинку культури, оновили сценічний одяг у клубі с. Ялинівка.

Плануємо встановити системи опалення в Очеретянському, Староолександрівському, Пулино-Гутському, Яснополянському сільських будинках культури, відремонтувати стелю в селищному будинку культури та завершити ремонт у будинку культури «Заповіт». Також на меті – закупити музичну апаратуру в клуби сіл Ягодинка, Буряківка, Ясна Поляна, Зелена Поляна і Ялинівка, провести ремонт внутрішніх приміщень школи мистецтв.

– Що вдалося зробити у сфері соціального захисту?

– Створили Центр надання соціальних послуг, який обслуговує 75 громадян, та Службу у справах дітей. При потребі надаємо матеріальну допомогу людям похилого віку, людям з інвалідністю, багатодітним сім’ям, ветеранам війни, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, учасникам війни в Афганістані. Приділяємо значну увагу учасникам АТО та їх сім’ям. Так, наприклад, кожен учасник АТО, який звернувся, отримав земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства.

– В Україні триває адміністративно-територіальна реформа, у межах якої передбачено ліквідацію Пулинського району шляхом приєднання до Житомирського району з центром у місті Житомир. Чи потрібно буде жителям ОТГ для отримання певної довідки їхати в новий районний центр – Житомир?

– Ні, не потрібно. На території ОТГ завершується створення Центру надання адміністративних послуг, який буде надавати кожному жителю нашої громади всі необхідні послуги у земельній, соціальній та інших сферах.

– Кабінет Міністрів України до складу Пулинської ОТГ включив села, що раніше входили до складу Мартинівської ОТГ. Чи ознайомлені Ви з проблемами Мартинівської ОТГ?

– Так. Я неодноразово спілкувався з жителями сіл, що тільки мають приєднатися до нашої дружньої Пулинської ОТГ, тому знаю про існуючі проблеми та вже думаю про шляхи їх вирішення. Наприклад, одним з пріоритетів має бути утеплення Мартинівської школи. Необхідно розширити мережу освітлення у с. Новий Завод, с. Будище, с. В’юнки та с. Видумка. Існує потреба в облаштуванні свердловини та огородженні кладовища у с. Бабичівка, проведенні поточного ремонту доріг у с. Новий Завод, с. Видумка, дороги з с. Гута-Юстинівки через с. Чехівці. Також у селах слід встановити дитячі майданчики.

– Чи підтримуєте Ви якусь з політичних партій?

– Гідні люди є у багатьох партіях. Вважаю, що для однакового врахування інтересів кожного жителя ОТГ важливо залишатися аполітичним та ставити інтереси жителів громади вище за партійні.

– Як би Ви охарактеризували власну роботу на посаді селищного голови?

– Давайте візьмемо білий аркуш паперу та поставимо на ньому чорну крапку. А тепер скажіть, будь ласка, що Ви бачите?

– Звичайно ж, чорну крапку.

– Неодноразово чув таку відповідь. Однак потрібно не забувати, що чорна крапка знаходиться на білому аркуші, площа якого значно більша. Так і робота на посаді селищного голови. Зроблено дуже багато. Проте завжди знайдеться чорна крапка, і тому працювати завжди є над чим. Як оцінювати зроблене у нашій ОТГ – вибір кожного з нас.

– Що б Ви сказали на завершення нашої розмови?

– Я хотів би подякувати всім, хто допомагає зробити нашу громаду кращою. Також хочу відмітити тих, хто конструктивно критикує. Ви допомагаєте побачити недоліки і виправити їх. Окреме вітання тим, хто звик до гучних лозунгів, однак не навчився працювати на благо рідного селища чи села. Давайте будемо конструктивними – це шлях побудови комфортних умов на нашій малій Батьківщині.

Розмову вела

голова молодіжної ради

Наталія Криницька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

ІНШІ СТАТТІ ПО ЦІЙ ТЕМІ

Меню
RSS
Facebook
Twitter
Instagram
Telegram